Skocz do zawartości

Odbiornik Pelikan 35Mhz z modelu ASW 28


Abrax

Rekomendowane odpowiedzi

Dedukcjnie wydaje mi się, że kanał sterujący regulatorem i silnikiem nie działa.

Regulator po prostu nie działa bedąc podpiętym w swoje miejsce w odbiorniku. Po podłączeniu do steru kierunku zaczyna działać prawidłowo. Czy jest jakiś sposób aby na 100% stwierdzić, ze ten kanał nie działa I jest to wina odbiornika, a nie nadajnika?

I jeśli tak jest - jakim innym odbiornikem można go zastąpić? Oprócz orginalnego oczywiście...

Jak widać po modelu i aparaturze to moje początki - więc proszę o wyrozumiałość...

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz serwo pod kanał przewidziany na regulator. Jeśli nie zadziała, to może masz tam jakiś zimny lut w odbiorniku - tak czy inaczej, odbiornik prawdopodobnie do naprawy lub wymiany. Na jakikolwiek inny 35MHz, np. Dynam, Esky, Hitec czy Jeti.

Druga możliwość - uszkodzony nadajnik. Sprawdzić można na symulatorze (po podłączeniu do komputera) lub na innym, sprawnym i pewnym odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz serwo pod kanał przewidziany na regulator. Jeśli nie zadziała, to może masz tam jakiś zimny lut w odbiorniku - tak czy inaczej, odbiornik prawdopodobnie do naprawy lub wymiany. Na jakikolwiek inny 35MHz, np. Dynam, Esky, Hitec czy Jeti.

Druga możliwość - uszkodzony nadajnik. Sprawdzić można na symulatorze (po podłączeniu do komputera) lub na innym, sprawnym i pewnym odbiorniku.

 

 

Trafione w 10-tkę! Przed chwilą rozebrałem nadajnik i znalazłem naderwany przewód od potencjometru odpowiadającego za "throttle" ... Odbiornik sprawny.

Dziękuję.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tanie nadajniki tak mają. Kiepskie plastiki, kiepskie druty, kiepskie luty...

W nadajniku z Lamy ułamał mi się kiedyś zaczep do sprężynki centrowania jednego drążka, też trzeba było zająć się rękodzielnictwem :-)

 

Jedno jest pewne i taka generalizacja tematu : modelarze mają dwie prawe ręce (nie odwrotnie) :)

 

Ps.

I w tym miejscu nieskończony szacunek dla kolegi modelarza Wojcio 69...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

nie chce zakładac nowego tematu, więc pytam tutaj.

Jaki polecacie odbiornik (zamiennik) oryginalnego z zestawu ARF ASW Pelikana

Na jakikolwiek inny 35MHz, np. Dynam, Esky, Hitec czy Jeti.

Czy napewno pierwszy lepszy 4 kanałowy na 35 Mhz będzie kompatybilny z tym nadajnikiem? :roll:

np ten:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przyłanczam się do pytania kolegi @pedro

Czy napewno pierwszy lepszy 4 kanałowy na 35 Mhz będzie kompatybilny z tym nadajnikiem? :roll:

np ten:

http://modele.sklep.pl/pr...products_id=278

 

Mowa oczywiście o aparaturze z kompletu ASW-28 Pelikan 35MHz

 

Czy odbiornik Hitec - HFS-05 MS 35 MHz będzie działał na tej aparaturze?

dzieki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.