Skocz do zawartości

RWD-5 pomoc przy doborze elektroniki


Bartus

Rekomendowane odpowiedzi

No i zaczęło się. Samolot cały czas skręca w lewo, więc podłożę jeszcze jedną podkładkę.

 

Samolot jest rozbity :/ Ale nie poddaje się i walczę dalej, aż do skutku.

Zaraz zabieram się za klejenie. :wink:

 

Za chwilę dodam filmik z lotu... (tylko się nie przestraszcie, to mój pierwszy lot)

 

http://www.youtube.com/watch?v=PmjVhP1I0rQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja właśnie dzisiaj (właściwie wczoraj :mrgreen: ) oblatałem swojego. Lecz wolałem nie ryzykować i puściłem go z ręki nad zbożem i pierwsze trzy loty były nieudane bo spadał pionowo w dół ale za czwartym razem już wzniósł się bardzo wysoko i gdyby nie to że chciałem sprawdzić jak szybuje to wylądował bym bezpiecznie. Spadł identyko tak jak twój tylko z cztery razy większej wysokości i włos mu z głowy nie spadł. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz opisane po co stosuje się wykłon i skłon silnika. W Twoim przypadku oczywiście tak jak radzą koledzy czyli do dołu.

 

To że model skręca w lewo może być spowodowane błędną geometrią modelu. W końcu to Twój pierwszy model i nie wszystko chyba wyszło jak powinno :) Wytrymujesz ile się da już podczas lotu.

 

Co do filmu i Twojego lotu:

 

Całkiem nieźle :) Pierwsza próba troszeczkę za wcześnie próba oderwania ale za drugim razem już prawidłowo. Dalej doprowadziłeś do przeciągnięcia i grd$%^%$......

Musisz lepiej dbać o prędkość, nie zaciągać mocno wysokości, próbować wznosić się łagodnie cały czas pilnować by model za bardzo nie zwalniał. Na początku nie jest to proste - dużo w tym pomaga symulator ale się nauczysz. Przemyśl zawsze co źle robisz i próbuj następnym razem tych błędów nie popełniać.

 

Model będzie latał i to te ważne :)

 

Powodzenia i udanych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyważony w miarę jest, wykłon silnika zrobiłem w dół i w lewo patrząc na model z przodu, no i zobaczymy czy lata, zaraz idę zobaczyć

 

 

 

i lipa, kurcze nie ma dobrego podłoża do startu i jeszcze muszę ustawić sobie dobrze aparaturę bo mam prawie wszystko odwrotnie, a z ręki go wyrzucać się boje, jutro dalej będę próbował, jeszcze muszę założyć kółko z tyłu

 

 

 

jeszcze jedno jak podłączam pakiet do silnika to serwa też chodzą, czy pakiet zasilający do odbiornika też podpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się pytam

 

 

 

dzisiaj kolejna próba była i nic tylko ziemia, ale zauważyłem że mój pakiet (chwilowy, który mam od Lamy V3 2S 800 mAh) ma jedna z cel jest napuchnięta i bardzo szybko się pakiet rozładował, czy idzie sprawdzić miernikiem ile ma pojedyncza cela, bo jak sprawdzam całość to ma 6,4 V, będę musiał teraz kupić nowy ale jak już to 3s i 2200 mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Mój już lata... Tym razem wydaję mi się, że kret spowodowany był wiatrem...

 

Rozruch silnika miałeś jak w odrzutowcu :) Fajnie leciało, dopóki nie spadło :) Powodzenia w odbudowie i tak trzymać - ewidentnie widać postęp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :)

 

Pakiet 3s 2200 mAh

 

Niestety po wielu naprawach samolot stracił geometrię i już nie chce dobrze latać, gdy startuje od razu obraca się w lewo (jakby lotkami obracać) i spada.

 

Dlatego też chcę zrobić nowy. Może jakieś propozycje?

 

Myślałem o toto-0, co o tym myślicie?

 

Na pewno już mnie to wciągnęło i nic mnie nie powstrzyma przed kontynuacją hobby :twisted:

 

EDIT:

teraz jak już się na UH zamawia

Możecie mi powiedzieć co to UH??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o toto-0, co o tym myślicie?

Pomysł niezły, tylko zrób go lekko i na początek ze wzniosem. Bez wzniosu wymaga raczej ciągłego pilnowania i na początek męczy. Wiem po sobie :D

Albo Toto-1 lub hardkorowo 2, jeśli wolisz motoszybowce. Ale też ze wzniosem, albo nawet wzniosem i "uszami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.