Skocz do zawartości

2.4 Ghz i kadłub kevlarowo-węglowy


Gość pitplane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy macie jakieś patenty na te antenki?

Wiem , że szkło ani kevlar nie stanowi problemu dla 2,4 w przeciwieństwie do węgla.

 

Latam obecnie z antenami wyciągnietymi z kadłuba przed krawędzią natarcia skrzydeł (kadłub kevlarowo-węglowy).

 

Jednak nie podoba mi się to rozwiazanie bo lądowanie w krzaczorach czy wyższych trawach zawsze ugina te anteny.

Czasem też wyrzucając szybowiec z ręki zdarza się przycisnąć, potrącić je palcem w momencie wyrzutu...

 

Wprawdzie są elastyczne , ale kłóci się to jakoś z moim wyczuciem :)

 

Nie chce eksperymentować bo na pewno ktoś już otworzył te drzwi.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z bowdenów robię osłony na antenki, tylko w miejscu części odizolowanej anteny wycinam 3 cm szczelinę. Przy czym jedną antenę prowadzę wzdłuż kadłuba a drugą tuż za kabiną pionowo tak żeby tworzyły kąt prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub masz z kevlaru + węgiel?

 

Ja tez mam to wyprowadzone, elastycznie. Częsciowo w koszulkach termo, potem wystaje czesc anteny z tych 30mm.

 

Czy w takich kadłubach nie mozna anten chować w srodku?

Szkło nie stanowi problemu,

 

węgiel - wiadomo, ale czy zmieszany 50/50 z kevlarem albo szkłem też bedzie robił problem?

Też trzeba je wyciągać?

 

2,4Ghz super system, ale te antenki troche są problemowe gdy lądowiskiem nie jest wystrzyżona łączka i jest to dodatkowo dość ciężki i duzy szybowiec.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam Piotrek podobają się twoje antenki :D

Wyglądają jak czujne czułki.

A tak do tematu, to z mojej wiedzy wynika że węgiel, lub nawet domieszka skutecznie izoluje, przy takiej częstotliwości jest to szczególnie istotne.

Jak umieścisz anteny na zewnątrz na kadłubie płasko to też będzie ekran.

 

Tak kombinuje a jak byś wypuścił te antenki za płatem może było by bezpieczniej tak spływem, wtedy może krzaczory nie dotrą.

Dokładnie tak jak masz teraz tylko za spływem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Na stronie Samby ( Pike Perfect F3J ) jest propozycja umieszczenia odbiorników

http://www.f3j.com/perfect24.htm

W naszych jotkach wypuściliśmy anteny w części nosowej ok. 20-25 cm od natarcia płata. Anteny są umieszczone w jednej lini i każda wystaje z przeciwnej strony kadłuba. Chcieliśmy zrobić tak jak proponują czesi ale w Pike-u Superior brak wejścia w kadłub pod centropłatem, a "pruć" tak jakoś niezręcznie :wink: Z kolei Jantar z rurą balastową ma mało miejsca z tyłu i znowu trzeba by byłoby się mocno namęczyć z instalacją. Latamy w systemie JetiDuplex na niedawno wypuszczonych 8 kanałowych odbiornikach z antenami przedłużonymi do długości 40 cm.

Producenci już zaczeli ( lub planują ) robić szybowce ze szklanymi nosami - przyjaznymi dla 2.4 GHz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.