Skocz do zawartości

Futaba 6EX 2.4GHz i podłaczenie do kompa


hyniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jestem nowy w temacie latania RC i stoje przed wyborem aparatury. W sklepie modelarskim, który odwiedziłem sprzedawca zasugerował mi Futabe 6EX 2.4GHz. Preśledziłem forum i widze, że jet to dość dobra aparatura. Jednakże sprzedawca nie był w stanie powiedzieć czy jest możliwość podpięcia tej aparatury do PC.

Czytałem na RCgroups.com, że istnieje taka możliwość poprzez jakiś standardowy kabelek GWS czy coś ale zdania są podzielone.

I tu mam pytania do was posiadaczy w/w futaby: Podłanczaliście ten nadajnik do kompa?

Jak tak to na jakim kablu? i gdzie w EU mogę taki dostać?

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże sprzedawca nie był w stanie powiedzieć czy jest możliwość podpięcia tej aparatury do PC.

Wiec proponuje kupic gdzie indziej :lol:

http://www.modelshopleeds.co.uk/catalog/index.php?cPath=41_53&osCsid=f2e019a15ad6284a8f7736093754af5e

 

Tam kupilem swoja dawno temu (35MHz) dobre radio jak za te pieniadze, kabelek kosztowal dodatkowe kilka funtow - podlaczany od dolu (prostokatne gniazdo) do USB w komputerze.

Zwroc tylko uwage na ceny i wybor odbiornikow :?

Jezeli planujesz w przyszlosci kilka dodatkowych modeli to polecam DX7 - duzo tansze odbiorniki.

Mialem porownanie od razu - jako, ze kolega z ktorym latalem mial wlasnie nowke DX7 moim zdaniem warto dolozyc, ale to juz zalezy od planow na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką reakcję

Może na www.pitlab.pl

Na pitlab.pl mają kabelek do futaby tyle, że kabelek zakończony jest wtyczką RS232 co uniemożliwia zabawę z RealFly i nadal nie wiem czy ten kabelek w ogóle dizała z 6EX.

Jezeli planujesz w przyszlosci kilka dodatkowych modeli to polecam DX7 - duzo tansze odbiorniki.

Tyle, że DX7 kosztuje 2x tyle co 6EX może masz jakąś tańszą propozycję :mrgreen:

Moje plany na przyszłość to skończyć mój pierwszy model do tego czasu nauczyć się latać potem szczęśliwie wystartować i wylądować :) co będzie dalej to czas przyniesie.

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że DX7 kosztuje 2x tyle co 6EX może masz jakąś tańszą propozycję :mrgreen:

DX6i ;)

Ale napisze jeszcze raz - gdybym mogl sie cofnac w czasie - to nabylbym DX7.

Jest drozsza - fakt , ale wybor i ceny odbiornikow w krotkim czasie rownowaza zakup, a mozliwosci DX7 sa wieksze niz tej Futaby.

Nie mowie, ze jest to zle radio - przy moich potrzebach i ono wystarczyloby w 99 przypadkach na 100 - a ten 1 to wtedy kiedy bawie sie mikserami i ustawieniami kalpolotek w kombaciku - do ladowania czy tez dziwnych figur w powietrzu (dziwnych - bo zadnej nie udalo mi sie jeszcze powtorzyc :lol: )

Ale po krotkim czasie przesiadlem sie na Eclipse, tydzien pozniej dopadlem MC profi 3010 - i to radio mam do dzis.

Teraz wciaz waham sie ktora droga pojsc - niby moge dokupic modul Multiplexa na 2.4GHz , ale ceny odbiornikow zabijaja :( - czy tez pojsc w Spectrum, gdzie odbiorniki sa o polowe tansze...

Nie wazne - poki co i tak teraz kasy nie mam .

Generalna zasada - kupuj najdrozsze na jakie Cie stac sie sprawdza - bo radio kupuje sie na lata - wiec wydaj dobrze, a raz.

Jest cala masa postow o radiach - przejrzyj na spokojnie i bez pospiechu - wybor nieswiadomy to wybor zly ;) zas kierowanie sie samymi opiniami innych bywa ryzykowne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poszperałem na forum, popytałem na PW i wiem, że FUTABĘ 6EX można podłączyć do kompa a kabelek czasami idzie dostać na Allegro.

 

Dzięki sugestią mammuth'a i spokojnym przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowałem, że kupię jednak Spectruma DX7.

 

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.