Skocz do zawartości

Stworzenie frontu obudowy komputera - materialy


Acid19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu chcialem zaznaczyc, ze nie jestem modelarzem. Kiedys kleilem troche plastykow ale to wszystko w tej dziedzinie. Moje pytanie tyczy sie czegos innego.

 

Obecnie pracuję nad moddem mojej obudowy do komputera. Moj genialny (heh) umysl wymyslil sobie, ze zrobie od podstaw frontową czesc obudowy komputera. Dlugo myslalem, jakiej techniki uzyc w tym celu i dlatego zwracam sie do Was, modelarzy o pomoc.

 

Myslalem nad wycieciem "formy" w styropianie, a potem oblepienie jej laminatem (szklana siatka przesaczona zywicą). Jednak szukajac informacji tutaj na forum trafilem na wiele innych technik (jakies folie, taśmy i inne). Czy mozecie mi pomoc w tej kwestii?! Ktora technika najlepiej sie nada na stworzenie frontu takiej obudowy!? Chce nadmienic, ze front bedize malowany lakierem w sprayu (mozna go kupic w sklepie samochodowym, do malowania zderzaków). Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedną forme.

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

jedną forme :D normalnie odzywka czysto polityczna :D

 

Z formy robisz kilkanaście odkówek :D

 

Idąc troszke do przodu sądz eze chcesz zrobić tylko jeden front. Najlepiej zrób-wyszlifuj go z płyty styropianu, na gotowy kształt. Póżniej całośc zalaminyj z wierzchu tkaniną 100g/m2 tak ze2 warstwy. Jak żywica zżeluje i wyschnie styropian potraktuj ACETONEM. dostaniesz w efekcie gotowy front. Jeszce tylko szpachlowanie i szlifowanie z wierzchy i mozesz malowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedną forme.

Czlowiek stary a glupi :D. Z rozpedu dowalilem głupote straszna heh... Oczywiscie chodzilo mi o JEDEN FRONT :). Czyli jednak tkanina i styropian. A w jakich sklepach kupuje sie taką tkanine? I jak w tych sklepach sie ona nazywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jak robiłęm swój pulpit do aparatury, to miałem niezły problem z tym, ze tkanina nie chciała sie trzybać tego styropianu, tylko odskakiwała od niego. Czemu ? :D

 

Bo pierwsza warstwe dobrz jest dac żelkot z żywicy i aerosilu i poczekać kilka minut az zacznie żelować i dopiero kłaść tkanine :D Sam do tego dochodziłem dość długo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć!

 

Ja jak robiłem foremkę, to całą okleiłem zwykłą bezbarwoną taśmą - jeden pasek ściśle przylegający do drugiego. Raz przesmarowałem pastą do podłóg ("żółte, śmierdzące mleko" w szklanych butlach), poczekałem aż całkiem wyschnie (kilka minut), drugi raz, ale tu już nie czekałem tylko od razu, zwykłego b. gęstego Epi53 położyłem. Zdejmowanie było prostrze, bez niro i acetonu. Kombinery wbiłem i wyszarpałem.

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.