Jump to content

krakow 25/03, latamy na smietniku :)


stan

Recommended Posts

50m :shock: to ja jak dobrze pojdzie to narazie przezuce taki wyzsze drzewo moze 15m bedzie a wy mi mowicie o 50, ale spoko dopiero dwa razy bylem rzucac 8) . mam pare pytan co do rzutu, podnosicie lotki do gory lekko ? czy normalnie tak jak do lotu. i pod jakim katem leci model do gory. pionowo czy raczej tak 45 stopni, wydaje mi sie ze tak rzucam wyzej. ide znowu porzucac moze dzis bedzie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

jak nie ma duzo wiatru to zostawiam lotki normalne, wcoraj to podnioslem troche bo wialo dosc silno,

model wypuszcam na horozont i jak dobrze masz ustawiony to sam idzie pionowo ja prawie nigdy nie musze koregowac

Link to comment
Share on other sites

no to po dzisiejszym widze postepy, jest znowu troche wyzej tylko jeszcze ten czas , tak normalnie to okolo 45sek:/ jak model idzie rowno w dol bez zadnych chodzby malenkich wind. tak co 3 lot to kolo 1 min -1 min15 . udalo sie nawet 2 razy dłuzej (ponad 2minuty) jak na to ze juz słonce zachodzi to chyba nawet nie tragicznie zwlaszcza ze lotnisko zasłoniete przez drzewa ze wschodu a dzisiaj z tamtad wlasnie wialo. wiec niewielki duszacy rotor sie jednak tworzył.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Przeczytałem instrukcję i zauważyłem opcję "Fix Drift" oraz "Fix Offset".

Wiadomo jak działa poprawa źle ustawionego offsetu, ale czy możesz powiedzieć cokolwiek o "naprawie" dryftu? Jak to wygląda w praktyce?

Ewentualnie czym mógłbyć pokazać jakiś log przed i po naprawie?

Mam podobny problem w swoim wariometrze: http://www.pitlab.pl/wariometr-skyassistant.html i szukam rozsądnego rozwiązania.

Link to comment
Share on other sites

oki, " Fix Drift" to jest jak widać na wykresie ze powoli poziom ziemi idzie do góry lub w dol, to ta funkcja oblicza jak jest różnica i oblicza zmiany w wykresie.

 

"fix Offset" jest jak wiesz ze zapomniałeś wyzerować logger przed lotem, np; startowa wysokość 300m, a wiesz ze to było 0m to ono obcina cały wykres o te 300m, żeby pokazać prawdziwa wysokość.

 

jak coś to można dzwonić do mnie :D

Link to comment
Share on other sites

" Fix Drift" to jest jak widać na wykresie ze powoli poziom ziemi idzie do góry lub w dol, to ta funkcja oblicza jak jest różnica i oblicza zmiany w wykresie.

 

Jasne, czyli to jest taki offset zmienny w czasie. Na podstawie wysokości startu i lądowania trzeba by wyliczyć równanie prostej dryftu (bo nie ma danych aby bawić się w funkcje wielomianowe) i potem odjąć wartość tej funkcji w czasie od wskazań na wykresie.

Spróbuję się z tym pobawić :-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.