Skocz do zawartości

Nasz pierwszy Spitfire


jaru76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum i prosiłbym o pomoc w dobraniu aparatury i silnika do modelu. Chciałbym nadmienić,że do modelarstwa powróciłem po 20 latach dzięki synowi, z którym sklejaliśmy spitfajera firmy DeAgostini. Skrzydła jednak wykonaliśmy sami według planów, które pokryłem papierem pakowym. Zamierzam je teraz pokryć żywicą w celu wzmocnienia twardości papieru. Model ma rozpiętość 152 cm,długość 108 cm i wagę na dzień dzisiejszy 1500 gram (model jest jeszcze nieskończony), proszę o porady i sugestie odnośnie budowy (niestety nie mogę dołączyć zdjęć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym o pomoc w dobraniu aparatury

 

Reguła na aparaturę jest taka, żeby kupić najlepszą, na jaką nas stać. Osobiście polecam Futabe lub Hitec. z Futaby 4EX z Hitec Optic 6. Na forum można znaleźć opinie na temat w/w aparatur.

 

Wracając do silnika to coś z Os Max, Jednak na dzisiejsze ceny to koszt około 450zł (46la). Nie zawodny, pali od palca oraz b. łatwo go wyregulować. Można też kupić ASP który też cieszy się dobrymi opiniami. Cena ASP to 280zł~. (ASP .46 A II).

 

Do pana należy decyzja, co wybrać. Polecam również przeszukanie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser 6 bym raczej wykluczył. Posiadam taką aparaturę, jest to dość prosta i na dzisiejsze warunki już trochę za uboga aparatura, może służyć do latania małymi elektrykami, szybowcami (latałem na niej trenerkiem, ale przy większych odległościach pojawiały się zakłócenia).

Jeżeli planuje Pan kontynuować zabawę w modelarstwo, to celował bym w jakiś lepszy sprzęt, aby po pół roku i kolejnym modelu nie okazało się, że trzeba zmienić nadajnik na nowy :wink: Lepiej dozbierać trochę grosza i kupić coś przyzwoitszego, tak jak tu koledzy podpowiadają np. DX6i, Optica6. Osobiście wybrałbym DX6i, ale to tylko moje zdanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z uporem maniaka zapytam.

Czy jestes pewien, ze dacie sobie rade z tym ptaszydlem?

Bo jezeli nie masz doswiadczenia to nie ma znaczenia jakie radio wybierzesz - model umrze po kilku przeleconych metrach :roll:

Aby nie bylo, ze tylko sie czepiam - zalecam pojsc w kierunku 2.4 GHz dx6i jest ciekawa propozycja- nie male mozliwosci jak za te pieniadze, a odbiorniki stosunkowo tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

W DX6 2,4Ghz trzeba uważać na zerowanie pamięci niektórych mikserów po przekładaniu bateri. Nie jeden już tak ubił kreta helikiem... Ja mam Laser6 (kupiona ze 3lata temu) i na braki zasięgu nie narzekam. Tylko mikser klapolotek by sie przydał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.