Marcin Opublikowano 30 Czerwca 2009 Opublikowano 30 Czerwca 2009 Stalem sie posiadaczem oferowanego w serwisie komukomu.pl monitora HP. MONITOR HP 22" LCD L2245wg PIVOT DVI FL472AA. Po podłączeniu go do PC za pomocą łącza DVI wszystko było ok. Do czasu pierwszej zmiany rozdzielczości. Nieopatrznie przesunąłem w windows suwak rozdzielczości na zbyt dużą wartość. W efekcie ekran zgasł, sam PC nadal pracował. Po resecie monitor nie wykrywał sygnału DVI. Jednak wystarczyło wyłączyć i włączyć monitor przyciskiem na obudowie aby pokazał obraz. Tak więc coś jest spaprane w systemie wykrywania sygnału. Jutro sprawdzę czy to samo dzieje się przy sygnale analogowym. Generalnie zastanawia mnie co może być przyczyną tego, że monitor sam od siebie nie wykryje sygnału DVI i trzeba go ręcznie uruchomić? Grafika/płyta główna/monitor?
diem Opublikowano 1 Lipca 2009 Opublikowano 1 Lipca 2009 Problem wystepuje rowniez gdy chcesz do biosa wejsc czy tylko w windzie? Jesli w win to usun sterowniki grafiki w trybie awaryjnym. Wlacz windowsa ponownie i zainstaluj na nowo.
Marcin Opublikowano 1 Lipca 2009 Autor Opublikowano 1 Lipca 2009 Problem występuje od samego początku uruchamiania PC, tzn monitor nie wychodzi ze stanu uśpienia nawet aby pokazać bios czy też logo Windows. Jak włączę go ręcznie, to w momencie jak logo Windows przejdzie w ekran wyboru użytkownika i wybiorę użytkownika to wtedy też monitor wyswietla czarny ekran i pulpit zobacze dopiero po ponownym włączeniu ręcznym monitora. Co ciekawe monitor świeci zieloną diodą, nie informuje o braku sygnału co ma miejsce po wyłączeniu PC. Czyli można przypuszczać, że dostaje jakiś wadliwy sygnał. Jutro wyjeżdzam i będe dopiero 12go więc z rozwiązaniem nie będziemy musieli się spieszyć.
Marcin Opublikowano 14 Lipca 2009 Autor Opublikowano 14 Lipca 2009 Najnowsze drivery NVidia załatwiły sprawę.
Gość Anonymous Opublikowano 14 Lipca 2009 Opublikowano 14 Lipca 2009 A co mają drivery do niepokazującego się ekranu BIOS-u? Może to nie sterowniki tylko 2 tygodnie niedziałania monitora rozwiązały problem ?
diem Opublikowano 15 Lipca 2009 Opublikowano 15 Lipca 2009 Moze winda usypiala go na amen, teraz takie usterki sie zdarzają ze juz sie nie dziwie niczemu Przyklad: Płyta glowna - sklada pracownik kompa (a troche sie tego naskladal), mowi nie dziala - normalna sprawa, Action - wysylaj, na pewno zepsute. Plyta przyszla z serwisu jako sprawna. No dobra, sprawdzamy na innym zestawie, zabootowala raz na 50 prob zmian osprzetu itd., na pewno znowu Action polecialo w kulki - wysylam. Plyta przychodzi z serwisu "update biosu, plyta sprawna". Po krotkiej rozmowie w biurze doszlismy do wniosku ze serwis Action w innej strefie klimatycznej sie znajduje. Nie wytrzymalem, dzwonie do kierownika serwisu Action, mowie mu jak sprawa stoi, kazal wyslac ponownie wraz z lista sprzetu z ktorym sprawdzalismy ta plyte. Jeszcze jeden test szefa w domu - nie dziala - wysylamy. Dzwonie do kierownika serwisu a koles mowi mi ze plyta jest w 100% sprawna i my w innej strefie klimatycznej chyba mieszkamy. W tej chwili plyta na ekspertyzie w Asusie. Alez sie rozpisalem
Malker Opublikowano 15 Lipca 2009 Opublikowano 15 Lipca 2009 Jeśli autor nie będzie miał za złe to się podepne do tematu. Mam taki problem: Wszystko było ok przez rok, komputer jest nowy składany samodzielnie (nie z zestawów) Karta graficzna GeForce 8600GT Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+ 2GB RAM Problem polega na tym,że jeśli wyłącze komputer a następnie będę chiał włączyć go ponownie monitor tak jak by nie dostawał sygnału. Jak chce właczyć to muszę wyłączyć go z tyłu tym przełącznikiem włączyć go ponownie i wtedy monitor działa. Po takim czymś monitor w ogóle nie przestaje chodzić w trakcie pracy i wszystko jest OK. Trochę problemowe bo żeby włączyć komputer musze wył/wł go z tyłu przełącznikiem a dopiero po tym normalnie guzikiem :/ Wie ktoś o co w tym chodzi ?
Marcin Opublikowano 15 Lipca 2009 Autor Opublikowano 15 Lipca 2009 A co mają drivery do niepokazującego się ekranu BIOS-u? Może to nie sterowniki tylko 2 tygodnie niedziałania monitora rozwiązały problem ? Zebym ja sie na PC tak obrze znał, to bym Ci odpowiedział Faktem jest, że przy przełączaniu użytkowników w windows monitor nie gaśnie - pracuje poprawnie. Wcześniej po przełączeniu użytkownika po prostu nie wyświetlał obrazu. Od którego momentu sterowniki karty graficznej zaczynają pracę? Rozumiem, że ekran BIOS oraz sam początek (białe litery niczym dos) idą z grafiki ale jeszcze bez używania sterowników?
diem Opublikowano 15 Lipca 2009 Opublikowano 15 Lipca 2009 Drivery przed samym wejsciem do windowsa. W polowie lub juz za planszą Windows z paskiem.
Raffik Opublikowano 16 Lipca 2009 Opublikowano 16 Lipca 2009 Problem polega na tym,że jeśli wyłącze komputer a następnie będę chiał włączyć go ponownie monitor tak jak by nie dostawał sygnału. Jak chce właczyć to muszę wyłączyć go z tyłu tym przełącznikiem włączyć go ponownie i wtedy monitor działa. Po takim czymś monitor w ogóle nie przestaje chodzić w trakcie pracy i wszystko jest OK.Trochę problemowe bo żeby włączyć komputer musze wył/wł go z tyłu przełącznikiem a dopiero po tym normalnie guzikiem :/ Wie ktoś o co w tym chodzi ? Pytanie podstawowe: Jakim kablem masz podlaczony monitor do karty graficznej? starym VGA (SUB-D) - analog nowym DVI - cyfrowy? analogowy? Proponuje zmienic kabelek (szczegolnie jak to jest DVI) i sprawdzic jak sie zachowuje na innym podlaczeniu (ew. jak w monitorze nie masz DVI zakup/pozycz przejsciowke DVI/SUB-D i sprawdz). Wylaczanie z tylu monitora sygeruje stary typ CRT, czyli praktycznie oznacza to SUB-D - czyli sproboj opcje kabel DVI + przejsciowka... To nie stery - na to za wczesnie. Prawdopodobnie monitor nie wykrywa prawidlowo sygnalu z karty graficznej. Mozesz jeszcze sprobowac zmienic w BIOSie tryb wygaszania ekranu (w BIOSIe - nie w windowsach). No i proponuje zmienic monitor na LCD
Malker Opublikowano 16 Lipca 2009 Opublikowano 16 Lipca 2009 ylaczanie z tylu monitora sygeruje stary typ CRT, czyli praktycznie oznacza to SUB-D - czyli sproboj opcje kabel DVI + przejsciowka... No i proponuje zmienic monitor na LCD Już opisuje! Nie monitora wyłączanie tylko komputera a LCD mam: Samsung SyncMaster 2032BW EDIT: Kabel to DVI-D Próbowałem też innym nowym kablem DVI-D ale dzieje się to samo. Dzisiaj próbowałem włączyć komputer bez jego wyłączania i wszystko działa Hmm Czyżby monitor przyszedł z urlopu ? Sam się naprawił :jupi:
Raffik Opublikowano 16 Lipca 2009 Opublikowano 16 Lipca 2009 wiesz... to zostaje jeszcze jedna opcja... karta graficzna sie nie inicjuje prawidlowo. Jak masz do niej osobne zasilanie to popraw styk albo zmien na inna wtyczke. ps. zrob upgrade biosu karty graficznej.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.