Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze lata leca i wzrok juz nie ten postanowilem zmienic nieco zainteresowania i z "pieronsko szybkich motoszybowcow" przeniesc sie na cos co lata " nisko wolno i na zakretach zwalnia"

Nabylem wiec Furego (nazwa "Furia" sugeruje ze bedzie to dokladnie to czego szukalem....

fury1.th.jpg

 

fury2p.th.jpg

Jak na razie mam wynik 7 minut lotu , tydzien remontu.( na zdieciach po remoncie).. ale mam nadzieje ze z czasem zmienie te proporcje :)

Model kupilem okazyjnie w sklepie modelarskim jako zestaw zdekompletowany (jakis "lobuz" ukradl w trakcie ogladania owiewki na kola i model przeceniono ze 120 euro na 30 )

Konstrukcja pana Paysant Le -Roux , wielokrotnego mistrza swiata w tej dyscyplinie.

Prowadzi sie "bajecznie" tzn bajecznie zalicza dzwony!

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli narazie pilotujesz niczym slepa furia oczywiscie żartuje :faja: niby duży wiecej może to ten też potrafi faktycznie konstrukcja jest dobra a gosc co to projektuje zna sie na tym.Powodzenia w lotach dzwon musiał byc delikatny bo przy dobrym strzale nie idzie poskładac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze "wzrok nie ten" top nie znaczy ze od razu slepy :)

Dzwona zaliczylem raczej z racji tego ze ten model za latwo sie daje kotrolowac. Pod koniec 6 minuty postanowilem polatac na plecach pomiedzy drzewami no i drzewo nie zeszlo z drogi...

I tu mala dygresia, naprawde warto zaplacic za dobry symulator modelarski. Od paru lat uzywam Real Flighta i jestem z niego bardzo zadowolony. A symulacje lotu na zaglu ma wprost nadrealistyczna. W opanowywaniu figur 3d mozna na poczatek kontrolowac tylko jeden ster np wysokosc lub lotki itp, pozniej dwa az do opanowania calego modelu. Dodatkowo jest komentarz instriktora. Naprawde super rzecz!

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny modelik :) Życzę powodzenia przy lotach.

Ten model jest podobny tak extrim/katana (katana tą co składa Sławekmod).

 

hmm do extrima

skrzydła z kesonem, dłuższe ramię usterzenia, węższy kadłub, lżejsza konstrukcja tylnej części kadłuba,

Kabinka faktycznie podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane modelu

rozpietosc - 1,12m

dlugosc - 1,05 m

waga - 750 gr

silnik - 250-300 W

regulator - 40 A

serwa zalecane przez producenta HS 65

 

wyposazenie jakie uzylem

Silnik Turnigy C3530 1100

regulator Turnigy puls 40

serva futaba S 3114 zamienione w lotkach na serwa Corona mg

Akumulator lipol 3S 2500 mAh

 

Regulacja/

Lotki - lot normalny 45% expo - lot 3D 80% expo

glebokosc - lot normalny 35% expo - lot 3D 80% expo

kierunek - 80% expo

 

srodek ciezkosci

lot normalny - 100mm od krawedzi natarcia

lot 3D 130 mm od krawedzi natarcia

 

z mojego doswiadczenia w locie wynika ze model z latwoscia robi zawis na 1/3 gazu tyle tylko ze jest to zawis na drzewie.

Ulf o ile mi wiadomo nie ma udostepnionych planow modelu no ale zawsze mozesz poszukac w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.