Skocz do zawartości

Pomoc w doborze modelu pod wyposażenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zbudować modelik coś około 90cm rozpiętości, którym mógłbym polatać na obszarze ~15mx15m.

Jest tego pełno, ale nie wiem co by się nadało pod moje wyposażenie, które jest strasznie klockowate.

Model ma być z depronu 6mm. (gładkiego) i chciałbym, aby mógł wisieć na śmigle bez problemu.

 

Wyposażenie jakim dysponuję:

- Pakiet WOW-RC 1650mAh 20C (~160g (tak coś kojarzę)

- Odbiornik HFD-08RD (~40g)

- Silniczek Welgard A22/08/14 (~40g)

(podaję dane ze specyfikacji:

1400 RPM/V; sprawność max. 80%; prąd przy max sprawności 5-9A (>75%); prąd bez obciążenia 0,6A; max. prąd 12A/60s.; rekomendowana waga modelu 200g-500g; rekomendowane śmigło 3xLi 8"x4,5"

- 2x serwo TP sg90 (2x 10g)

- 1x serwo TP sg91 (11g)

- Regulator WOW-RC 35/40A (~25g)

 

Tak więc co mi polecacie, model musi mieć podwozie, ale to nie kłopot :P

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmianę koncepcji. Przy tak ciężkim sprzęcie nie zrobisz takiego modelu. Model który byłby dobry do latania w warunkach o których mówisz powinien ważyć do lotu maksymalnie tyle, ile Twój pakiet. Czyli koło 160g ze wszystkim. Niestety musisz znaleźć inne lotnisko albo kupić nowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kłopot :) Mam arkusik 3mm, ale z rowkami.

Myśli Pan, że z tym wyposażeniem będzie to żwawo i troszkę "3D" latało ?

Jakże sympatycznie że model ma pełen kadłub.

 

Ewentualnie myślałem o kupnie drugiego pakieciku coś koło 800mAh 3S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wrzuciłem ten silniczek do Drive Calculatora. Przybliżone dane - Pakiet Fullymax 1700 2C 100g, regler Turnigy 30A 25g.

Silnik ma dość szybkie obroty, więc na 2C można dać większe śmigła - np. na APC SF 8x3.8 powinien z obliczeń dać 481g ciągu statycznego. Jak widać - do zawisu przymało.

Podobny ciąg na 3C (150g), 7x3.5 GWS HD, tylko szybkość większa.

 

Jeśli wyłączymy "dopasuj śmigło" i damy 3C oraz 8x4 APC E, ciąg statyczny wyliczony idzie do 723g. Na 8x4 GWS HD 682g. Tylko prąd wtedy rośnie pod 15A, a to już trochę dużo.

Może nie będzie tak źle, w końcu chyba nie będziesz latał ciągle na pełnym ciągu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie przy zakupie silniczka powiedziano mi że śmigiełko 9" też będzie do niego dobre, a mogę nawet spróbować 10x4,7 i zobaczyć czy się nie będzie za bardzo grzał. Jka podłączyłem silniczek i zamocowałem na desce balsy 5 to przy 3/4 gazu mi odleciało śmigło z prop-saverem i nie sprawdziłem.

 

Jeśli nie byłby to problem to, czy mógłby Pan policzyć tym programikiem jaki ciąg będzie na GWS 10x4,7 (3s) i na 9" również na trzy celowym pakiecie :)

 

Decyzja zapadła FUNTANA MINI, drukarka w ruch (18 kartek).

 

Dziękuję za dotychczasową pomoc.

 

*Ultrona zacząłem robić, już był prawie cały kadłub, ale go złamałem i tyle z tego wyszło :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux, ściągnij sobie z http://www.drivecalc.de/.

Na 3 celach i przy tej wartość Kv, śmigła 9" i większe program odrzuca ze względu na zbyt duże obroty i prąd. Wygląda, że 3C i 8x4 to optymalne maksimum. Firma rekomenduje przy 2 celach śmigło 9x5 - DriveCalc melduje wtedy (9x5 GWS HD) 500g i 12.1A - czyli na granicy parametrów silnika (12A przez 60 sekund).

http://www.truenorthernhobbies.com/manuals/welgard/welgardspecs.html

 

PS. Z ciekawości też policzyłem z przekładnią. 1.5:1, śmigło 9x4.5 APC E, pobór prądu 12A przy pakiecie 3C, wyliczone 658g ciągu. Tylko zamiast szukać przekładni, prościej chyba wyjdzie kupić inny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że 3C i 8x4 to optymalne maksimum.

682g ciągu, czyli jak zmieszczę się w 500g to może jest szansa na naukę wiszenia na śmigle :wink: A jak nie to zmienię na malutki EXP i będę miał model akrobatyczno-rekreacyjny, do polatania na małym ternie.

 

 

P.S Skrzydło w tym modelu to warstwa depronu 3mm > warstwa listewek, balsy i węgla > warstwa depronu 3mm ?

Nie jest rozsądniej stateczniki i lotki zrobić depronu 6mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy w planach:

Jak wygląd "dach" w tym samolocie ? Nie ma nigdzie na planach czegoś takiego jak pokrycie górne kadłuba ? Sam muszę sobie wyciąć czy tam jest jakoś inaczej to rozwiązane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.