Skocz do zawartości

Uruchamianie i docieranie silnika raduga 7M.


karolsefory

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w sprawie odpalenia i dotarcia silnika raduga 7M. Napewno ktoś z tego forum ma taki sam silnik i może zechciałby się ze mną podzielić tą tajemnicą jak go odpalić. A więc jak dziś próbowałem go odpalić to kopną i zgas. No i nie bardzo wiem jaka jest tego przyczyna. Najbardziej interesuje mnie to jak ustawić tą iglice do regulacji gaźnika ( nie bardzo wiem czy to się tak nazywa). Chodzi o to ile trzeba wykonać obrotów od położenia minimalnego. :D

Proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie chcę Cię zniechęcać kolego ale spójrz tu http://pfmrc.eu/search.php?search_author=karolsefory .Zobacz ile już założyłeś tematów na temat tego silnika.Bez przesady.Załóż jeden temat w którym zadasz wszystkie możliwe pytania dotyczące radugi a nie co pytanie to nowy temat.Forum to nie śmietnik.Tak na marginesie: Raduga to porażka.Szkoda że nam nie wierzysz ale chyba sam musisz się przekonać.

 

Edit: nim skończyłem pisać ten post to inni koledzy zgłosili Twój temat do usunięcia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie przepraszaj tylko zanim założysz następny temat to się kilka razy zastanów.Ten silnik to typowy dwusów żarowy więc znajdziesz kilka opisów docierania na tym forum i pewnie kilkaset w internecie.Jak widzisz kolegom nawet nie chce sie pisać po raz enty na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za tak dużą ilość postów ale chcę aby ktoś mi pomógł.

Zdanie zaczyna sie z duzej litery...

Co znaczy chce? Jak chcesz komus wydawac polecenia to sobie sluzacego zatrudnij tu mozesz co najwyzej poprosic...

Sprobuj tylko kolejny temat o radudze zalozyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że zdanie zaczyna się z dużej litery to nic nie znaczy. A więc może pomógłby mi ktoś. Bardzo proszę. Nie chcę zakładać kolejnych postów więc proszę pomózcie mi najbardziej w tym jak go odpalić z palca Mi nie pali chodzi o ustawienie iglicy mieszanki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np co Klips do świecy z akumulatore paliwo 5% nitro wszystko jest . A słyszałem że da się go odpalić z palca a na rozzrusznik nie mam pieniedzy. :( No ale może w końcu go odpale. A z tym złomem to nieprzesadzaj to silnik nie do zajechania. Widziałem co z nim wyprawiał mój kolega nawet go nie docierał. Odrazu wziął kak załozyl do modelu i latał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym złomem to nieprzesadzaj to silnik nie do zajechania. Widziałem co z nim wyprawiał mój kolega nawet go nie docierał. Odrazu wziął kak załozyl do modelu i latał. :D

 

To dlaczego OWY kolega nie pomoże Ci go "odpalić" :?: :devil: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...skoro kolega taki otrzaskany w temacie Radugi 7 nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Ci pomógł. Miałem te silniki i radzę z dobrego serca: Odpuść sobie...

Za niewielkie pieniądze można kupić silnik mniej kłopotliwy w użyciu.

I jeszcze jedno: żywotność tego silnika to 4 (cztery) motogodziny, wiesz o tym? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak. Jesli masz 14 lat to wez kawałek deski przykrec ten silnik zapal i pochodz po poodwórku dodajac sobie gazu i wąchając spaliny, bo ja własnie tak w Twoim wieku z tym silnikiem robiłem. To był chyba najelszy silnik który wprowadzał mnie w "totalne zrezygnowanie". A jak zapalił to chodził jak by miał z 5KM, straszny ryk z wydechu. Ale frajde miałem, cały cuchnołem metanolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.