Skocz do zawartości

Lama v4


fromek

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z ustawieniem mojego heli obraca on sie i znosi go w prawo czy mam go ustawiac tylko w pilocie czy tez w srodku samego helikopteru jezeli ustawie go w symulatorze to tez bedzie tak samo latac ?

 

Po pierwsze kolego, to każdemu Polakowi wygodniej się czyta wypowiedzi napisane po polsku. Czyli Gramatyka, ortografia i interpunkcja. Z takimi tekstami, to jedynym forum, które ciebie by pochwaliło za taką wypowiedź, jest forum kryptologiczne. My niestety tylko prości modelarze i w szyfry się nie bawimy. Weź to, proszę, pod swoją uwagę. Chyba nie stracisz głowy, jak poświęcisz całą minutę na przeczytanie własnej wypowiedzi, przed wysłaniem i poprawienie błędów? Wiem, że to brzmi jak gderanie staruszka, ale zamiast ci pomóc, musimy marnować własny czas i "moce przerobowe" na domyślenie się , o co ci w ogóle chodzi i na czym polega problem. A przecież, w twoim własnym interesie jest dostać poprawną i szybką odpowiedź?

Po drugie - mamy pewne standardy jeżeli chodzi o powitania i własną wizytówkę. Jest to wyraźnie zaznaczone w regulaminie, który oczywiście czytałeś i przyjąłeś podczas rejestracji. Popraw to, nim się władze doczepią, bo bardzo lubią zaciskać krawaty na szyi nieszczęśników... :twisted:

 

Model Lamy, trzeba po pierwsze wytrymować, czyli prawidłowo ustawić wirniki. Jest to opisane w instrukcji, pod hasłem "torowanie łopat".

W skrócie, jak patrzysz na kręcące się wirniki dokładnie z boku, to musisz widzieć coś takiego:

 

----|----

----|----

 

Jak widzisz coś takiego:

 

==--|--==

==--|--==

 

To jest źle.

 

Obracanie się w koło własnej osi, reguluje się pokrętłem "proportional" na module sterującym w modelu. Pamiętaj, że w miarę rozładowywania się pakietu, Lama będzie się coraz bardziej obracać.

Wszelkie regulacje wykonuje się przy suwakach na aparaturze ustawionych dokładnie na środku skali. Trymery służą tylko do drobnych, bieżących poprawek.

 

Ustawienie aparatury w symulatorze na PC, nic ci nie da w modelu, chyba że przestawisz trymery lub rewersy, ale zasadniczo rewersów nie ruszamy, a trymery jak wspomniałem przy w pełni wyregulowanej Lamie, z pełnym akumulatorem powinny być na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.