Skocz do zawartości

Górna listwa w RWD5 by skazoo


Kpx800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie listwy poziomej u samej góry kadłuba. Konstruuję ten model i chciałbym inaczej rozwiązać mocowanie skrzydła a mianowicie poprzez zastosowanie drewnianego kołka fi6 z przodu i z tyłu. W oryginale ta górna listwa jest sklejona z dwóch listewek 6x2 i wystaje poza przód co pełni rolę mocowania gumek. Czy mógłbym pozbyc się jednej z tych listewek jeżeli chcę inaczej mocować skrzydło i czy nie spowoduje to osłabienia konstrukcji mogącego spowodować pękniecia tej listewki w czasie lotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś specjalnie to nie osłabi konstrukcji, ale "oryginalne" mocowanie skrzydła ma bardzo ważną zaletę - przy krecie skrzydło przesuwa się do przodu i zsuwa gumki z przedniego mocowania dzięki temu skrzydło od kadłuba odpada nie powodując dodatkowych uszkodzeń modelu. Jeśli z przodu zastosujesz poprzeczny kołek to skrzydło raczej się nie wypnie i jego energię przyjmie na siebie nos modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, coś za coś. Lepszy wygląd za mniejszą tolerancję przy glebie. Zdecyduję się jesdnak na kołki, gdyż proste latanie mam w miarę opanowane. Latam ESem i Edkiem 540, ale bez rzadnych rewelacji więc ten model jest raczej narażony na moją brawurę przy lądowaniu, a nie na odwiert w ziemi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zastosować kołek fi6 z przodu, najpierw wzmocnij kawałkiem listewki przód, żeby ci kadłuba kołek nie przerwał, bo ja w swoim zrobiłem dziury trochę niżej niż wzmocnienia i depron się zgniótł do wzmocnienia, także uważaj z poprawianiem Pana Skazoo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.