Skocz do zawartości

Deproniak swobodnielatający elektryk.. jaki silnik i aku..??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Z powodu zamieszania w poprzednim moim temacie oraz jego małej treściwości kosztem miejsca z powodów technicznych chcę wznowić temat a tamten jeśli przeszkadza zgłosić do usunięcia..

 

Temat odświeżony:

 

Konsturkcja dolnopłata - makieta spitfire MKV.

Jeśli chodzi o model bez napędu to po wyważeniu szybuje jak na swoją

konstrukcję zadowalająco.. - ślizg jest bynajmniej równy i nie zwala się

na skrzydło.. Nie jest to jednak szybowiec..

Ale do rzeczy, wymiary:

 

Rozpietość skrzydeł: 42cm.

cięciwa skrzydła (przy kadłubie): 9cm

długość modelu: 32cm.

rozpiętość tylnego statecznika: 12cm

rozpiętość śmigła: 165 x 25mm

(dwu-łopatowe)

 

średnica przedziału silnikowego to ponad 4cm.. (lub 40mm jak kto woli)

więc całkiem dużo miejsca na jakiś (ewentualnie później) silnik elektryczny..

 

Masa własna modelu to ~ 30g (+/- 1g)

W końcu to model w pełni 3D..

 

link do fotek modelu:

 

http://www.saumodelarnia.fora.pl/viewimage.php?i=138

 

Teraz jaki do tego silnik i śmigło.. bo nie jestem pewny tej kwestii - gdybym był to pewnie sam już dawno dobrałbym silnik z allegro.. ale chciałbym by ciąg był raczej duży.. ponieważ jak widać model to makieta myśliwca w bardzo niewielkiej skali (ok 1:30) i jest w pełnej 3D bryle przez co opór jest tu znaczny..

- myślałem o silniku który kręcił by bez problemu (bez przekładni może) śmigłem 100 - 120... - tak mi sie wydaje że to najlepsze śmigło by było.. - Więc pewnie silnik nie mały ale z drugiej strony żeby zbyt nie zwiększać wagi i żeby został jeszcze zapas siły nośnej dla aku.. Chciałbym by model mógł lecieć swobodnie chociaż minutę (a są duże szanse), filmik jak skończę zamieszczę na 100%);

 

Więc tu czekam na doradztwo - jaki silnik będzie tu najlepszy.. oczywiście ze śmigłem fabrycznym bym chciał bo tym rzemieślniczym konsturkcjom jakoś nie ufam..

 

ps. dodałem kilka nowych fotek mojego depronowego spita.. - troche lepiej jego gabaryty widac.. i widac ze nie sa wielkie ale staralem sie zrobic go proporcjonalnie w kazdym detalu..

tak jak wspomnialem masa wlasna modelu to ~30g więc jaki silnik + aku polecacie by to moglo poleciec..??

(nowe fotki zrobione bez smigla ze szpiczastym odwaznikiem na dziobie (robilem testy lotu szybowego.. wypadły pomyśle.. ślizg długi ale przy warunkach lekko-wietrznych zdarzało mu sie nieco przeciągać i "pompować" do ziemi.. Myśle że z odpowiednią trymacją i silnikiem ma szanse ładnie latać po okręgu ze wznoszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki modelik swobodnie latający, ale przerobiłem go na RC.

W wersji swobodnej napęd to mały silniczek szczotkowy pewnie na 2,4V i dwie celki NiCd

Ważyło toto już ze śmigłem 36g, ładowanie było realizowane przez podłączenie na minutę do "ładowarki" z 4 baterii AA.

Silniczek pracował ponad minutę, ale tylko na początku (kilkanaście sekund) dawał równy i solidny ciąg, następnie powoli zwalniał do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.