Skocz do zawartości

Ładowarka od telefonu


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi chodzi po głowie czy moża by było zrobić ładowarke do pakietu 4,8v z ładowarki do telefonu. Ładowarki mają takie dane:

NR1: 5,7V

800mA

NR2: 5,0V

700mA

NR3: 4,9V

450mA

Czy jakaś z tych ładowarek nadaje sie do ładowania pakietu ??

PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ Jutro o 5 rano wyjeżdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś z tych ładowarek nadaje sie do ładowania pakietu ??

 

Teoretycznie - jesli wiesz co robisz, mozesz ten pakiet naladowac kazda z nich. Praktycznie - skoro stawiasz tego typu pytanie, to znaczy ze nie wiesz co robisz, wiec trzymaj sie z daleka od tego typu eksperymentow.

 

jak wieksza to naładuje się ale nie cały

 

Mozesz rozwinac watek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie chodzi mi o to czy mogę ładować np pakiet 4xAA ładowarką która ma na wyjściu 4,9V. Ale przeciez napięcie takiego ogniwa nie jest idealnie 1,2V ale wacha się o ileś tam a napewno o 0.25V(taka tolerancja jest mi potrzebna). Więc spróbuję naładować pakiet taką ładowarką i zobaczę jak to dzała praktycznie, a nie w teorii.

jak wieksza to naładuje się ale nie cały

Nie rozumiem ciebie jeśli pakiet ma pojemność nawet 5000 mAh to ładując prądem 250 mA to naładuje sie ten pakiet w 20 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppompka,

ładować to nie znaczy zapodać napięcie z ładowarki bo jeśli nie ograniczać prądu ten będzie ograniczany jedynie rezystancją wewnętrzną ogniwa.

wiesz jak zachowuje się przeładowane ogniwo NI-Mh albo Ni-Cd ?

lepiej by nie było Cię w pobliżu ..

wszyscy liczą czas ładowania i prąd a czym ograniczysz prąd ładowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie chodzi mi o to czy mogę ładować np pakiet 4xAA ładowarką która ma na wyjściu 4,9V.

 

Napewno nie do pelna - pelny akku Ni-XX ma gdzies kolo 1.4V (w zaleznosci od producenta i religii). Wcisniesz kolo 60..80% pojemnosci - nie chce mi sie teraz sprawdzac wykresow. Ladowarki do telefonow to tylko zasilacze, cala inteligencja ladowania ukryta jest w power managerze telefonu.

 

BTW: dlaczego nie wezmiesz oryginalnej ladowarki?

 

Więc spróbuję naładować pakiet taką ładowarką i zobaczę jak to dzała praktycznie, a nie w teorii.

 

Odwazny ;)

 

jeśli nie ograniczać prądu ten będzie ograniczany jedynie rezystancją wewnętrzną ogniwa.

 

I rezystancja wewnetrzna zrodla pradu/napiecia. Wszy scienne do telefonow sa stosunkowo "miekkie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.