Skocz do zawartości

Jak bezpiecznie wysłać paczkę do UK?


mieczotronix

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wysłać laptopa do naprawy do UK. Kupiłem go od kolesia na ebayu i ten dał mi gwarancję no i niefart, że muszę z niej właśnie skorzystać.

Ale natrafiłem na problem natury ogólnej. Paczka jest spora, dlatego kurierzy liczą przesyłkę jako wagę wolumetryczną (wg. wymiarów), która wychodzi 8 kg, podczas gdy rzeczywiście paczka waży 4,5 kg. Kurier chce 450 zeta za przesyłkę bez ubezpieczenia. Ubezpieczenie to kolejne 60 zł. Wychodzi więc heretycko drogo.

 

Do wyboru mam jeszcze:

- pocztex EMS - za 160 zł ale tutaj też żadne ubezpieczenie nie jest dostępne - liczę tylko na to, że paczka nie zostanie okradziona (z zepsutego komputera w kawałkach) i do UK dotrze. Niby EMS jest rejestrowany więc nie powinien być "aż tak" narażony na zaginięcie. Jednak jeśli zginie, to za paczkę do 5 kg dostanę 200 zł, a laptop, gdyby działał, byłby wart 2k5.

- Zwykła paczka pocztowa (do UK nie ma opcji zadeklarowania wartości - poczta zrezygnowała z tej opcji, bo chyba za dużo kradli) to w zasadzie jakbym od razu dał ją ukraść.

 

Znacie jeszcze jakieś firmy przewożące w miarę pewnie rzeczy do UK?

Pytanie kieruję zwłaszcza do kolegów modelarzy tam przebywających, bo pewnie jakąś korespondencję paczkową od rodziny otrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz GLS.

Ja za przesylke z Polski nigdy nie placilem wiecej niz 160 zl.

Wymiary duzo wieksze niz laptop, waga ok. 10kg.

Jak nic nie zalatwisz przez kilka dni - daj znac - moze pomoge, ale to zalezy glownie od osoby paczke wysylajaca do mnie (nie wiem czy bedzie chcial cos dolozyc)

Problemem moze byc jezeli wysylasz jako osoba prywatna, a nie firma (niektorzy kurierzy maja chore ceny wtedy z jakiegos powodu :crazy: ???)

Spojrz tutaj - i najlepiej pogadaj z nimi o szczegolach.

http://www.gls-poland.com/pl/home/index.html

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLS polecam.

UPS polecam też.

Kiedyś wysłałem list na Hawaje z dokumentami, na statek, więc musiały dojść na czas.

Poczta Polska pomyliła kraje i w ogóle rejony świata i paczka wróciła z innego statku z innej półkuli. Masakra. Trwało to jakieś 2 miesiące. Oczywiście zero reklamacji bo paczki zagraniczne dopiero można reklamować po 60 dniach albo 90 już nie pamiętam.

Wysłałem UPS'em, dostałem gwarancję że paczka dotrze na trzeci dzień do 12:00, tak jak miał odchodzić statek z portu na Hawajach i tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.