Skocz do zawartości

Rurka na lacznik skrzydel -jaka zywica i technika wykonania?


ardzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakie zywice najlepiej stosowac do zrobienia rurki pod lacznik weglowy?

 

Czy zywice poliestrowe z zestawow naprawczych samochodowych nadaja sie do tego czy potrzeba totalnie innego rodzaju zywicy?

 

Bardzo prosze rowniez o poinstruuowanie jak taka rurke nalezy wykonac.

 

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj o zywice epoksydowe w sklepach żeglarskich (do napraw jachtów). Są znacznie tańsze niż te z dopiskiem "modelarskie". :wink:

A nie wolisz użyć rurki aluminiowej i dopasowanego pręta? Dużo roboty mniej, chyba, że chodzi ci bardzo o wagę i te kilka gram więcej robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Miałem w życiu do czynienia z wieloma żywicami jedną z lepszych była rosyjska smoła wprost z zakładów lotniczych super ekstra jeśli chodzi o parametry - miała jednak jeden minus jej przydatność do użycia wynosiła 7 dni od opuszczenia laboratorium w którym ją syntezowali....

L-285 osobiście uważam za najlepszą do zastosowań modelarskich - cena może niezbyt niska ale za jakieś 50 - 60 zeta kupisz pół kilograma - które wystarcza na baaardzo długo.....

Nie ma co kombinować z innymi wynalazkami jeśli jest coś sprawdzonego i w miarę łatwo dostępnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

utopia, z ichniejszego langłycza zdawałem piętnaście lat temu maturę - z całkiem niezłym skutkiem, więc co oznacza smoła od jakiegoś już czasu wiem, a oryginalną nazwę zamieściłem bo mi się bardzo podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

L 285 to świetna żywica , odkąd nabyłem 0.5L tego specyfiku nie stosuję żadnej innej.Ma również wielką zaletę :jest przyjazna kobietom (nie śmierdzi przy laminowaniu w domu :D).Wykonanie rury z laminatu jest banalnie proste, opisywałem to już kilkukrotnie.Miałem kiedyś myśl żeby zrobić temat w którym opisałbym moje sposoby wykonywania pewnych rzeczy w tym rur z laminatu ale jakoś mi przeszło.Wracając do tematu, największą rurkę jaką nawinąłem to fi30mm z 4 warstw tkaniny około 60g/m2 najmniejszą fi10mm z tkaniny 30g i 60g/m2.Zanim zacząłem je nawijać przeszukałem sklepy i hurtownie w tym te internetowe.Bez rezultatu.Zacząłem robić je sam , ze 4 pierwsze mi nie wyszły, teraz już wychodzą za każdym razem.Koledzy robili tym samym sposobem i też nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.