Skocz do zawartości

PayPal- Pytanie


Różny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie wiedziałem gdzie napisać i padło tutaj.

Mam problem otóż mam na paypalu trochę pieniędzy jednak nie mogę przelać tej sumy na konto ponieważ jest za mała. Czy mogę przelać ze swojego konta bankowego kasę i potem zapłacić przez paypal na konto ze sklepu modele.sklep? I wtedy prowizja za przelanie wyniesie 5zł, czy coś jeszcze?

 

Z góry dzięki!

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz plus na paypal i startujesz nowa zaplate, paypal najpierw sprawdza, czy starczy a potem dobiera potrzebna reszte z konta / karty kredytowej ktora im udostepniles. W tym wypadku nie placisz nic za wyplacenie - bo tej operacji nie ma. Operacji z przelewem z mojego konta nie przerabialem (udostepnilem im kredytowke), ale podejrzewam ze zasady sa identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę ze swojego konta przelać kasę na paypal a potem z paypal wypłacić to na konto sklepu modele.sklep?

Czy lepiej przelać na paypal tyle ile potrzeba do minimalnej wypłaty i to przelać z powrotem na moje konto i potem na konto modele.sklep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplac zagraniczny zakup najlepiej przez PayPal -wtedy gdy przesylce cos sie stanie to jest w PayPal-u ubezpieczona ...

Konto PayPal mozesz uzupelnic ze swojego Konta -otrzymasz tylko "zapytanie/informacje " ze Twoja wplacona kwota pieniedzy nie odpowiada kwocie zakupu...lub ze nic nie kupiles - nie reaguj na to ...i tak z tego maja zysk...i nie powinno ich to interesowac co robisz ze swoimi pieniedzmi.

aha, chcac wplacic ze swojego konta na PayPal nie musisz latac do Banku -w PayPal-u klikasz tylko na odpowiednie okienko i podajesz kwote pieniadzy a oni juz sami zrobia za Ciebie przelew /pobiora Ci pieniazki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przelałem pieniądze z pay-pala na konto, na pay palu pisze że transakcja zakończona a kasy na moim koncie nie ma :cry: jest to drugi dzień od zlecenia przelewu.

Tam trzeba było podać numer IBAN to dodałem tylko do swojego numeru konta PL0000000000000000 dobrze :?:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie trwa tez ze 3 dni lub nawet dluzej ... bardzo rzadko przelewam "odwrotnie " -czyli z PayPal na swoje konto...zawsze wole miec jakies pieniadze do szybkiego zakupu (sekundy ) no chyba ze mi sie PayPal "przelewa" ...no to trzeba uczknac... ;D

aha ! tak jak pisal CAMKEY -dni robocze ---jak zle trafisz, to na forse mozesz czekac nawet 6 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałem zrobić pierwszy zakup za granicą, do czego potrzebne mi będzie konto PayPal. Przed jego założeniem

przeczytałem regulamin serwisu. Okazało się, że PayPal można używać tylko od 18 roku życia.

 

Brakuje mi jeszcze kilka lat do pełnoletności, w związku z tym nadchodzą pytania:

 

1 - Czy PayPal sprawadza wiek ?

2 - Czy mogą być jakieś poważne konsekwencje ?

4 - Czy ktoś, kto nie ma 18'tki, mógłby się wypowiedziec, czy miał jakieś problemy związane z jego wiekiem przy zakupie w HC lub ehirobo.com ( lub gdzie indziej ) przez PayPal ?

4 - Czy nie ma problemów związanych z wiekiem kupującego przy zakupach z zagranicy ?

 

 

Pozatym, nie znalazłem informacji czy za prowadzenie najprostszego konta pobierane są opłaty i czy

zamknięcie konta jest płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie: czy jeśli zarestruję konto PayPal na rodzica, a w HC lub w ehirobo.com będę zarejestrowany na siebie to nie będzie problemów z kupnem ( np. PayPal nie bedzie chciał przelać pieniędzy - inne osoby lub np. w sklepie będą jakieś problemy z tego powodu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przelewam na paypala pieniądze z mbanku a potem wysylam chinczykom

robilem juz tak pare razy

za tego typu operacje nie pobieraja zadnej prowizji

Też tak robiłem, tylko że mam konto w Multibanku. W sumie to i tak bez znaczenia, bo przelew zrobiony na poczcie też dojdzie (trzeba tylko w tytule przelewu podać odpowiedni, indywidualny kod, podawany przez PayPal). Minusem tego rozwiązania jest to, że pieniądze na PayPalu są dopiero po 2 dniach, gdy zwykle pieniądze są tego samego dnia przelewając do osób prywatnych (np. zakupy na allegro) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ostatnio robiłem pierwszy przelew przez PP do UH. A jak ten osioł wziąłem sobie kurs $ z NBP i przelałem troche więcej, niestety i tak nie straczyło na zapłate bo PP ma jakiś swój inny kurs walut. Musiałem uzyć karty kredytowej do pokrycia części kwoty i teraz czekam już tylko na paczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.