Gość Anonymous Opublikowano 21 Lipca 2009 Opublikowano 21 Lipca 2009 Witam Jutro zaczynam budowę micro samolociku o rozpiętości szrzydeł 27cm wraz z relacją. Mam pierwsze pytanie, czy użyć balsy 2x2 lub 3x3, czy rurek węglowych (cienkich)?? file:///C:/Documents%20and%20Settings/Joe/Pulpit/micro%20rc.PNG Jeśli dobrze wstawiłem zdjęcie plany wyglądają tak.
meloow Opublikowano 21 Lipca 2009 Opublikowano 21 Lipca 2009 zapraszam do przeczytania regulaminu oraz do powitalni
Gość Anonymous Opublikowano 25 Lipca 2009 Opublikowano 25 Lipca 2009 Budowa jeszcze nie rozpoczęła się, ale już zaczełem prubować ciąć w styropianie. Model będe wykonywać powoli, lecz ładnie.
mammuth Opublikowano 25 Lipca 2009 Opublikowano 25 Lipca 2009 Kolega powyzej prosil Cie o odwiedziny w powitalni.... Ten link to co wstawiles nie dziala. Zaprzyjaznij sie ze slownikiem ortograficznym.
Gość Anonymous Opublikowano 25 Lipca 2009 Opublikowano 25 Lipca 2009 Sory, jutro poprawie W budzie wole matme :rotfl: :roll:
Gość slawekmod Opublikowano 25 Lipca 2009 Opublikowano 25 Lipca 2009 Sory, jutro poprawieW budzie wole matme :rotfl: :roll: A przy budzie masz miskę na wodę i strawę?
Gość slawekmod Opublikowano 27 Lipca 2009 Opublikowano 27 Lipca 2009 $ Janusz $, przestań pisać w jakimś dziwnym slangu.To jest forum a nie śmietnik.Na błędy też uważaj.Możesz zainstalować Mozzilę i będzie Ci podkreślać błędy automatycznie.Jak chcesz pisać po niemiecku to nie to forum.Powtarzał tego więcej nie będę.
Pablo83 Opublikowano 1 Sierpnia 2009 Opublikowano 1 Sierpnia 2009 Pozwolę sobie podłączyć się do tego tematu. Planuje wykonanie małego depronowego samolociku z wykorzystaniem 2 kanałowej aparatury ze śmigłowca zabawki. Sterowanie ma się odbywać za pomocą obrotów silnika i steru kierunku. I tu zaczynają się schody. Odbiornik zaopatrzony jest w dość nietypowe gniazda co widać na fotce poniżej. Czy da się pod coś takiego podłączyć serwo? Z góry dziękuje za pomoc.
Kaper Opublikowano 1 Sierpnia 2009 Opublikowano 1 Sierpnia 2009 w pierwszym przybliżeniu - nie. Oba wyjścia wyglądają na fotce na dwupinowe - znakomite do podłaczenia silnika komutatorowego (i tak pewnie było w oryginale) ale nie do serwomechanizmu, który potrzebuje trzech: zasilanie + i - oraz sygnał sterujący serwem. Pozdrawiam,
Gość Anonymous Opublikowano 1 Sierpnia 2009 Opublikowano 1 Sierpnia 2009 Jak to mini samolot to lepiej dac serwo cewka+neodym. Ja zastanawiam sie jak podpiac takie serwo do normalnego odbiornika 3 pinowego edit Ten silnik co tam lezy jest do :ass: poowwwoolnyy, slaby i (nie wiem jak sie pisze) ciezki. nie nadaje sie do czegos co ma latac :|
Adam G. Opublikowano 2 Sierpnia 2009 Opublikowano 2 Sierpnia 2009 Pozwolę sobie podłączyć się do tego tematu. Planuje wykonanie małego depronowego samolociku z wykorzystaniem 2 kanałowej aparatury ze śmigłowca zabawki. Sterowanie ma się odbywać za pomocą obrotów silnika i steru kierunku. I tu zaczynają się schody. Odbiornik zaopatrzony jest w dość nietypowe gniazda co widać na fotce poniżej. Obrazek Czy da się pod coś takiego podłączyć serwo? Z góry dziękuje za pomoc. A może model sterowany ciągiem silników jak Oriole Zobacz ten temat: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=8837
Pablo83 Opublikowano 5 Sierpnia 2009 Opublikowano 5 Sierpnia 2009 Jak to mini samolot to lepiej dac serwo cewka+neodym Czy możesz wyjaśnić o co dokładnie w tym chodzi? Nigdy z czymś takim nie spotkałem. Silniczek Rzeczywiście taki sobie, ale ma regulator obrotów i dlatego chciałem go wykorzystać. Co zatem poleciłbyś do napędu takiej zabawki? Problemem jest też zasilanie. ja myślałem o użyciu baterii z telefonu komórkowego. A może model sterowany ciągiem silników jak Oriole W sumie ciekawy pomysł i banalnie prosty...
zzradek Opublikowano 5 Sierpnia 2009 Opublikowano 5 Sierpnia 2009 Silniczek Rzeczywiście taki sobie, ale ma regulator obrotów Regulator w silniku? Te 2-pinowe wyjścia z odbiornika to wyjścia z regulatorów a nie bezpośrenio z odbiornika. Dlatego nie da się tym sygnałem sterować zwykłego modelarskiego serwa, a jedynie silnik szczotkowy ewentualnie, jak to kolega usunięty raczył ująć: serwo cewka+neodym Czyli malutki magnesik poruszający się w samodzielnie zrobionej cewce. Do tego jeszcze jakaś sprężynka. Położenie magnesu ma zależeć od prądu.
Pablo83 Opublikowano 5 Sierpnia 2009 Opublikowano 5 Sierpnia 2009 Mogę się mylić i być może to nie jest regulator, ale do silnika przymocowana jest płytka z jakimś układem scalonym. Myślałem że to jest właśnie regulator. Dzięki za objaśnienie pojęcia "cewka+neodym".
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.