Skocz do zawartości

Budowa micro latajki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Jutro zaczynam budowę micro samolociku o rozpiętości szrzydeł 27cm wraz z relacją. Mam pierwsze pytanie, czy użyć balsy 2x2 lub 3x3, czy rurek węglowych (cienkich)??

 

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Joe/Pulpit/micro%20rc.PNG

 

Jeśli dobrze wstawiłem zdjęcie plany wyglądają tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

$ Janusz $, przestań pisać w jakimś dziwnym slangu.To jest forum a nie śmietnik.Na błędy też uważaj.Możesz zainstalować Mozzilę i będzie Ci podkreślać błędy automatycznie.Jak chcesz pisać po niemiecku to nie to forum.Powtarzał tego więcej nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podłączyć się do tego tematu. Planuje wykonanie małego depronowego samolociku z wykorzystaniem 2 kanałowej aparatury ze śmigłowca zabawki. Sterowanie ma się odbywać za pomocą obrotów silnika i steru kierunku. I tu zaczynają się schody. Odbiornik zaopatrzony jest w dość nietypowe gniazda co widać na fotce poniżej.

obraz005bkh.th.jpg

Czy da się pod coś takiego podłączyć serwo?

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym przybliżeniu - nie.

 

Oba wyjścia wyglądają na fotce na dwupinowe - znakomite do podłaczenia silnika komutatorowego (i tak pewnie było w oryginale) ale nie do serwomechanizmu, który potrzebuje trzech: zasilanie + i - oraz sygnał sterujący serwem.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak to mini samolot to lepiej dac serwo cewka+neodym. Ja zastanawiam sie jak podpiac takie serwo do normalnego odbiornika 3 pinowego :D

 

edit

Ten silnik co tam lezy jest do :ass: poowwwoolnyy, slaby i (nie wiem jak sie pisze) ciezki. nie nadaje sie do czegos co ma latac :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podłączyć się do tego tematu. Planuje wykonanie małego depronowego samolociku z wykorzystaniem 2 kanałowej aparatury ze śmigłowca zabawki. Sterowanie ma się odbywać za pomocą obrotów silnika i steru kierunku. I tu zaczynają się schody. Odbiornik zaopatrzony jest w dość nietypowe gniazda co widać na fotce poniżej.

Obrazek

Czy da się pod coś takiego podłączyć serwo?

Z góry dziękuje za pomoc.

 

A może model sterowany ciągiem silników jak Oriole

Zobacz ten temat:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=8837

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mini samolot to lepiej dac serwo cewka+neodym

Czy możesz wyjaśnić o co dokładnie w tym chodzi? Nigdy z czymś takim nie spotkałem.

Silniczek Rzeczywiście taki sobie, ale ma regulator obrotów i dlatego chciałem go wykorzystać.

Co zatem poleciłbyś do napędu takiej zabawki?

Problemem jest też zasilanie. ja myślałem o użyciu baterii z telefonu komórkowego.

 

A może model sterowany ciągiem silników jak Oriole

W sumie ciekawy pomysł i banalnie prosty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek Rzeczywiście taki sobie, ale ma regulator obrotów

Regulator w silniku?

Te 2-pinowe wyjścia z odbiornika to wyjścia z regulatorów a nie bezpośrenio z odbiornika. Dlatego nie da się tym sygnałem sterować zwykłego modelarskiego serwa, a jedynie silnik szczotkowy ewentualnie, jak to kolega usunięty raczył ująć:

serwo cewka+neodym

Czyli malutki magnesik poruszający się w samodzielnie zrobionej cewce. Do tego jeszcze jakaś sprężynka. Położenie magnesu ma zależeć od prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.