Skocz do zawartości

Pytanie w sprawie oderwania ?


AeroPedro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, mam mały problem. Ostatnio kupiłem motoszybowiec ASW-28 i po paru lotach ujawnił się dziwny problem. Przy normalnym locie szybowym z umiarkowaną prędkością nagle dochodzi do utraty siły nośnej i przepadnięcia modelu. Dodam, że nie dzieje się to na dużych kątach natarcia.

 

Według tego co przeczytałem w paru pozycjach (książki i czasopisma) modelarskich dot aerodynamiki, jedną z możliwości jest gwałtowne oderwanie na kadłubie za płatem w pobliżu usterzenia. Nie wnikając w szczegóły to możę powodować, że model przepada. Co o tym sądzicie i jak temu zaradzić, nie mam ochoty ponownie łatać modelu po krecie.

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za konstruktywną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnym locie szybowym z umiarkowaną prędkością nagle dochodzi do utraty siły nośnej i przepadnięcia modelu.

 

Co o tym sądzicie i jak temu zaradzić

 

No myślę że jest to normalna utrata siły nośnej, a jak zaradzić - latać szybciej.

 

EDIT

Po prostu szybowiec w przeciwieństwie np do balonu lub smigłowca aby uzyskać siłe nośną musi posiadać prędkość postępową i lub być w kominie (masie prądu powietrznego unoszącego się do góry).

A w twoim przypadku musiałeś lecieć bądź na dużych kątach natarcia lub zbyt wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.