Skocz do zawartości

Ładowarka RC Power BC6


Witek-

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ładowarkę Rc-power BC6, która na początku działała O.K. Miałem pełną transmisję danych poprzez port USB i prog monitorujący na mojego PC-ta (Windows XP). W pewnym momencie procesu transmisja "padła"

Zareklamowałem i sprzedawca wymienił mi ja na inny egzemplarz. Tu transmisji nie było od samego początku.

Sprzedawca twierdzi, ze wysłał mi dobry towar, i że to mój komputer "pali" porty w ładowarce (!?). Nie bardzo w to wierzę bowiem z tych portów czytam inny sprzęt jak np aparat foto czy drukarkę czy inne urządzenia jak np. mikser do gitary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Mam Sharka 20 i miałem podobny problem z programem E-Station.W pewnym momencie program zrywał połączenie z ładowarką.Ściągnąłem z sieci program SharkLab i działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem chyba leży głębiej. Podgląd poprzez USB Port Monitor pokazuje żółty znaczek pytajnika na specyfikacji drivera:

Silicon Labs CP2102 USB to UART Bridge Controller – CP210xUSB Composite Device

W trakcie instalacji wyskoczył po drodze błąd systemowy "kod 10". Może to niekompatybilność hardware'owa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Z instalowaniem softu i Silicon Labs CP2102 USB to UART Bridge Controller – CP210xUSB Composite Device zawsze jest jakiś problem.Najpierw instaluję SharkLab potem podłączam ładowarkę pod usb i dopiero instaluję driver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już chyba o tym było nadmieniane, ale na płycie instalacyjnej jest stara wersja sterownika. Miałem ten sam problem i z nowym sterownikiem poszło wszystko jak należy i jeszcze poprawiło obciążenie systemu, które na starym sięgało 100%.

Na moim FTPie umieściłem ten nowy sterownik, jak i zdjęcia z różnicy obciążenia po zmianie sterownika, sprawdź, może pomoże.

ftp://153.19.156.122/FTProot/modelarnia/ladowarka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety problem nie zniknął. Pewnie leży gdzie indziej. Mój Menedżer Urządzeń widzi RC Powera w dwóch miejscach:

w grupie kontrolerów uniwersalnej magistrali szeregowej jako CP2101 USB Composite Device, oraz

w grupie Portów COM i LPT jako: CP210xUSB to UART Bridge Controller (COM3).

Pracuję nad tym nadal może coś wskóram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Menedżer Urządzeń widzi RC Powera w dwóch miejscach:

 

Tak mam byc - driver jest dwu czesciowy.

 

Wrzuc ladowarke w inny port USB, powinien zainstalowac jeszcze raz sterowniki.

 

Mozesz tez sprawdzic czy ladowarka wysyla jakies dane: zapusc terminal na porcie ladowarki (zazwyczaj 38400/8/N/1/N) i zobacz czy masz jakiekolwiek komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie robiłem. Zmieniałem gniazda, instalowałem na wszelkie możliwe sposoby. USB Zainstalowany program do śledzenia czyli "USB Port Monitor" nie pokazuje żadnych strumieni danych - okienko podglądu jest czyściutkie, natomiast przy specyfikacji urządzenia jest żółty malutki pytajniczek . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladowarke masz zalaczona do pradu?

 

Byc moze, dopuki nie otworzysz portu com w jakiejs aplikacji, nie bedzie kommunikacji po usb. Drivery z FTDI tak maja.

 

Odlacz ladowarke, odinstaluj drivery, zainstaluj drivery, zalacz ladowarke do pradu, uruchom, podlacz pod usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy ładowarka jest pod prądem czy nie- reaguje tak samo.

Dowcip polega na tym, że przy pierwszym włączeniu po zakupie (patrz mój pierwszy post) wszystko było O.K. - transmisja szała jak "burza" i wykresiki były . . . Ale w czasie trzeciego ładowania transmisja padła i tak jest do dzisiaj pomimo, że sprzedawca wymienił mi sprzęt.

Podejrzewam, że coś zostało w rejestrach u mnie na komputerze albo kość na ładowarce jest niekompatybilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.