Skocz do zawartości

Motoszybowiec ~2m


blondynixx

Rekomendowane odpowiedzi

Po budowie, 'oblocie' i modyfikowania mojego ToTo, postanowiłem się zabrać za 2gi model, bo czasu mam dużo ;D ToTo ma do zmodyfikowania ogon (SW) wręgi i nowe skrzydło, więc to się zrobi w przerwach na klejenie 2giego modelu :P Nazwy dla niego brak :lol:

Przewidywana wielkość :

Rozpiętość około 2m przy długości 1,2m ?

Sterowanie : Silnik, Lotki (klapolotki) na kablu Y, SW, ew. SK (raczej jako wypadek przy pracy :lol2: )

Waga : chwilowo żadnych przemyśleń :roll:

 

Ma być to półmakieta (czyli coś przypominającego normalny szybowiec), łatwa w pilotażu i nie za szybka. Przywiduje profil SD7037, Skrzydła dzielone na bagnetach węglowych, usterzenie, gdzie statecznik poziomy działa cały jako SW, usadowiony na statecz. pionowym (usterzenie ogonowe, T ? ) Bebechy zamawiam pod koniec wakacji z unitedhobbies : kilka serw, bowdenów, silnik ten : http://unitedhobbies.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7705&Product_Name=TGY_AerodriveXp_SK_Series_28-26_1000Kv_/_240W (ma działać nie tylko w tym modelu, stąd nadmiar mocy) na Lipolu Turnigy 2200mAh 3S 25C. Serwa mini HTX.

 

Materiał na budowę: laminatowo-sklejkowo-balsowo-sosnowo-depronowa konstrukcja ( ;D )

Kadłub ma być z laminatu, skrzydła depronowo-sosnowe (dżwigary), wzmocnione laminatem/żywicą.

 

A teraz kilka pytań : Jak zrobić kadłub? Zrobić jego plan i dać do wycięcia ze styroduru (ogólnie jakaś pianka) i wykonać laminat metodą traconego styropianu?

 

Ktoś wie coś o tym/tych regulatorach : http://unitedhobbies.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6461&Product_Name=Hobbyking_SS_Series_35-40A_ESC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.