Skocz do zawartości

Rozrusznik z wkrętarki?


darzur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj próbowałem odpalić ręcznie swoją pierwszą spalinę (MVVS 8cm) aż rozbolała mnie ręka. Było całkiem nieźle, bo po chyba pół godzinie prób w końcu zaskoczył i zaczął pracować - niestety zdjąłem wtedy z niego klips i momentalnie zgasł. Pomimo usilnych prób nie udało mi się go uruchomić ponownie.. :( Dzisiejszy ból ręki uświadomił mi że rozrusznik to jednak dobra rzecz. W związku z tym że przydałaby mi się również wkrętarka akumulatorowa (a ceny takie jak za rozrusznik) pomyślałem, że najpierw kupię wkrętarkę którą tymczasowo wykorzystam jako rozrusznik. I tu pytanie - czy tania wkrętarka (w ok. 100PLN) będzie w stanie zakręcić tym silnikiem z odpowiednią prędkością??

 

P.S. Silnik odpalałem z akumulatorka Ni-Mh 1.2V, bo to też pewnie ma znaczenie. W poniedziałek albo wtorek będę miał już polutowany układ żarzenia PWM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

W cenie do 100zł kupisz czasem rozrusznik do 15ccm.Spójrz na allegro lub po sklepach.Próbowałem wkrętarką ale miała za małą prędkość obrotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 100zł kupisz czasem rozrusznik do 15ccm.Spójrz na allegro lub po sklepach.Próbowałem wkrętarką ale miała za małą prędkość obrotową.

 

Wiem że kupię rozrusznik, ale za tę samą kasę kupię wkrętarkę, która by mi się akurat poza rozruchem silnika przydała i stąd pytanie. No ale skoro piszesz, że za wolna to chyba odpuszczę. Tymczasowo do docierania w domu spróbuję pokręcić nim wiertarką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wkrętarki to od 18V w górę i to dobrej marki, podróby nie mają siły. Zważywszy że taka wkrętarka to koszt powyżej 400 zł, to zdecydowanie bardziej opłaca się rozrusznik. Sprawdzałem w heli i siłą rzeczy w samolotach.

Reasumując- only rozrusznik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez dorobić taka głowice do której wejdzie guma z rozrusznika, do głowicy przyspawać jakiś pręt 6-co katny do wkrętarki tylko założyć i już mamy rozrusznik

Nie chodzi o rozwiązanie techniczne obsadzenia gumy Kamil, tylko o moc i moment obrotowy, oraz opłacalność takowego zakupu. Po co wydawać x-sta złotych i przerabiać obsadzenie wspomnianej przez Ciebie gumy, jak można kupić po prostu tani rozrusznik i nie mieć problemu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegamy od istoty pytania:

I tu pytanie - czy tania wkrętarka (w ok. 100PLN) będzie w stanie zakręcić tym silnikiem z odpowiednią prędkością??

Odpowiem z autopsji - taka wkrętarka nie pociągnie....

Moim subiektywnym zdaniem powinieneś kupić rozrusznik, a w miarę dobrą wkrętarkę traktować jako dodatkowy zakup. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dzięki wszystkim za odpowiedzi. :) Poprostu myślałem, że wkrętarka za 100-150PLN sprawdzi się zarówno jako wkrętarka jak i rozrusznik. Skoro nie to trudno. Dopóki mam silnik niedotarty i przykręcony do stołu będę próbował go odpalić wiertarką, a później czeka mnie zakup rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.