Skocz do zawartości

Samolot - jaki wybrać ?


brachup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W najbliższym czasie mam zamiar kupić Pipera lub jakiś inny model dla początkujących pilotów. Do tej pory miałem jedynie do czynienia z motoszybowcem SKY HAWK TW-742. Niestety nie wiem jaki model wybrać. Znajomy mi radzi, żebym kupił sobie elektryczny, ponieważ użytkowanie samolotu z silnikiem spalinowym jest dla bardziej zaawansowanych (chodzi głownie o znajomość silnika, świec itp.) Zależy mi na tym, żeby model miał ok. 1,5m rozpiętości skrzydeł i był szybki oraz prosty do złożenia. Czy posiada ktoś opinię odnośnie tego modelu?

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=8640

 

Ile by kosztowało całe wyposażenie do niego? Zależy mi na w miarę prostym i solidnym rozwiązaniu. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tego modelu nie znam - ale nie wydaje mi się, żeby konstrukcyjny model był dobrym rozwiązaniem... Jeśli to ma być drugi model, gdzie pierwszy był motoszybowiec... Ja raczej na Twoim miejscu za te pieniądze rozglądnął bym się za MiniMagiem, albo czymś podobnym z pianki

 

Tu masz dobrą ofertę:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=18569

 

Stanowczo bym Ci radził zainwestować w ten model ni w tego Piperka (NARAZIE :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz takie pieniadze, i chcesz je wydac, a do tego ten model ci sie podoba i o nim mazysz..., to sie nie zastanawiaj bierz go. Przeciez robisz to po to zeby realizowac mazenia. Nie latalem tym modelem, ale mialem go w sklepie w rece. Wykonany jest poprawnie, i jest faktycznie taki sliczny jak na fotografii.

Co do latania, to jestem przekonany, za jak kazdy Piperek lata swietnie, przewidywalnie i stabilnie. kadlub ma stosunkowo szeroki i pojemny, wiec mozesz sobie potem pokombinowac z mniejszym aparatem fotograficznym, na przyklad. Bo taka rozpietosc to juz troche moze udzwignac.

Oczywiscie koledzy maja racje, bardzo fajnym modelem je Minimag, wszelkie modele multiplexa, i tak dalej i tak dalej.. Modele z pianki na pewno sa latwiejsze w naprawie, ale masz juz niejakie doswiadczenie w prowadzeniu maszyn powietrznych, wiec i tutaj nie bedzie problemow. Porzadnie go wywaz, daj motor o ciagu 3/4 masy, a bedzie sam latał.

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. PHONEIX MODEL – PIPER CUB EP już idzie do mnie. Pierwsze loty oczywiście odbędą się pod okiem specjalistów w tej dziedzinie więc mniej się obawiam o ewentualne przykre niespodzianki. Mało jest zdjęć konkretnie tego modelu dlatego jak go dostane to coś wrzucę na forum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.