Skocz do zawartości

Multiplex serii MC30xx - mikser dowolny


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do użytkowników tytułowych nadajników. Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?:

Postanowiłem gasić silnik przełącznikiem. W tym celu zaprogramowałem mikser kanału GAZU ze STAŁĄ WARTOŚCIĄ (FIXED VALUE ew. FESTWERT) uruchamianą wspomnianym pstryczkiem. Powinno to zaowocować przesunięciem ramienia serwa o zadaną wartość. I tak też działa, ale NIE NA KANALE 1. W założeniu nadajnik pozwala na całkowicie dowolne przyporządkowanie kanałów, a tu taka siurpryza. Czy ktoś coś takiego kojarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w nadajniku funkcji Cut off? W zasadzie każdy bardziej zaawansowany nadajnik ją posiada i jest ona zawsze związana z kanałem zdefiniowanym jako obsługa silnika. Służy oczywiście do jego gaszenia. Komputer nadajnika rezerwuje ok. 20% dolnego zakresu wychyleń na obsługę tej funkcji (jak również funkcji Idlle down -redukcja obrotów biegu jałowego - bardzo pomocne przy lądowaniu). Ta rezerwacja jest też zapewne powodem, że zrobiony przez Ciebie mikser na kanale zdefiniowanym jako "gaz" po prostu nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego nadajnika, ale widzę że problem rozwiązany. Być może jest "zaszyty "jakiś inny mikser przypisany do tego kanału, który powoduje takie zachowanie. Tu zapewne będzie konieczna konsultacja z posiadaczenm tego samego sprzętu. Z pewnością to dziwne zachowanie da się wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.