Skocz do zawartości

IMAX B6 - uszkodzona


cobra

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przez przypadek zwarłem do obudowy zasilacza, pod który była podłączona ładowarka, przewód do balansowania. W tym czasie do grubych przewodów wyjściowych ładowarki podłączony był pakiet.

Zaiskrzyło i poczułem swąd.

Ładowarka podnosi się, jednak po prawidłowym wykryciu ładowanego pakietu i włączeniu ładowania wyświetla "za niskie napięcie zasilające" (oczywiście po angielsku).

Po rozebraniu ładowarki zauważyłem upaloną kostkę (lewy górny róg płytki) i przypalony rezystor (prawy dolny róg).

 

DSCN4270.JPG

 

Rezystor sprawdziłem, wydaje się ok.

Niestety nie mogę doczytać się oznaczenia scalaka.

 

DSCN4271.JPG

 

Mam prośbę do posiadaczy takiej ładowarki o spróbowanie odczytania oznaczenia z tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mosfet pracujący prawdopodobnie w przetwornicy napięcia: http://datasheetdir.com/FDS7764A+N-Channel-MOSFETs

Stawiam, że możesz tam wlutować tranzystor z dowolnego zepsutego regulatora.

 

A ten rezystor wygląda mi na wstawiony w szereg w obwód prądowy na wyjściu, celem pomiaru prądu. Jeśli się upalił, to nawet jesli przewodzi, mógł zmienić opór, co może spowodować zły odczyt prądu ładowania.

Nie mam tej ładowarki, ani schematu, więc to tylko dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Mam podobny problem. Ostatnio podłączyłem odwrotnie zasilanie do ładowarki. Upalił mi się tranzystor poniżej tego zaznaczonego na zdjęciu. Wlutowałem IRF7413PBF, ale chyba to nie ten. Teraz ładowarka ładuje mi pakiet 3s. Przy pakiecie 1S i 2S wyświetla mi się komunikat "over voltage". Możecie mi coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.