Gość Anonymous Opublikowano 31 Lipca 2009 Opublikowano 31 Lipca 2009 Witam! Wypatrzyłem taki oto kabelek w HC: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idproduct=6544 Ideę załapałem od razu (ładowanie 2 pakietów 3s za pomocą złącza 6s) - świetna sprawa. Z tym że wiadomo, że nie ładuje się pakietu samym złączem balancera. Tutaj zatem moje pytanie. Czy na poniższym obrazku poprawnie pokazałem sposób ładowania pakietów? Oczywiście pakiety zamierzam ładować jednakowe, ale czy można w ten sposób ładować pakiety o różnych pojemnościach? Taki sposób ładowania spowodował by skrócenie czasu ładowania pakietów z 5 do około 3 godzin Nie muszę chyba pisać jaka to oszczędność czasu Pozdrawiam! PS. Zapomniałem napisać, mam ładowarkę Mega Power Poseidon-860DS, która obsługuje 6s LiPol - więc nie będzie problemu z obsługą kabelka.
instruktor Opublikowano 31 Lipca 2009 Opublikowano 31 Lipca 2009 Zastanawiam się czy w Twoim przypadku nie należałoby traktować dwu pakietów 3S jako jednego 6S.Mówię tu o podłączeniu kablami prądowymi, czyli nie tak jak na rysunku
Gość Anonymous Opublikowano 31 Lipca 2009 Opublikowano 31 Lipca 2009 Czyli rozumiem, że pakiety powinny być połączone w szereg?
instruktor Opublikowano 31 Lipca 2009 Opublikowano 31 Lipca 2009 Tak uważam ,skoro balanser będzie traktował pakiety jako 6S.
buwi777 Opublikowano 31 Lipca 2009 Opublikowano 31 Lipca 2009 Czyli rozumiem, że pakiety powinny być połączone w szereg? Dobrze rozumujesz - w szereg bo balanser widzi 6s to ładowanie też musi ( powinien ) widzieć 6s.
Gość Anonymous Opublikowano 31 Lipca 2009 Opublikowano 31 Lipca 2009 Zmodyfikowałem lekko schemat - tak jest dobrze?
zzradek Opublikowano 31 Lipca 2009 Opublikowano 31 Lipca 2009 strejla_u, pamiętaj o ograniczeniach takiego ładowania. Jeśli pakiety nie latały w modelu połączone szeregowo w 6s, to są ze sobą bardzo "rozbalansowane". Proponuję ładować tylko z balanserem i jak jeden z pakietów się naładuje, to już nie ma sensu czekać na drugi, bo to zajmie sporo czasu. Chyba że to sposób na ładowanie podczas nieobecności lub w nocy i chcesz tak połączyć, żeby nie trzeba było jednego po naładowaniu odłączać i drugiego podłączać. Wtedy faktycznie to będzie działać dobrze. Warunek taki, że ładowarka ograniczy prąd pod koniec ładowania, na czas zbalansowania wszystkich 6 ogniw. Ale teraz to już chyba wszystkie ładowarki tak mają. Schemat OK
LQ Opublikowano 2 Sierpnia 2009 Opublikowano 2 Sierpnia 2009 Zmodyfikowałem lekko schemat - tak jest dobrze? Obrazek Witam napisz proszę jak to przetestujesz czy działa tez bym tak chciał lądować pakiety ciekawa propozycja puki co ląduje dwiema ładowarkami naraz ale to mało ekonomiczne rozwiązanie.
Leda_g Opublikowano 5 Sierpnia 2009 Opublikowano 5 Sierpnia 2009 A tak możesz ładować nawet pięć pakietów http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=13278
fredzio Opublikowano 6 Sierpnia 2009 Opublikowano 6 Sierpnia 2009 Mirek zabiłeś mnie tym zdjęciem - jak prosiaczki przy maciorze . Co do ładowania kilku pakietów naraz to uważajcie na prądy rozładowywania celi przez balancer. Jezeli wasz balancer ma niski prąd balansowania to przy nierówno rozładowanych pakietach na starcie może nie zdążyć wyrównać całości zanim najpełniejsze ogniwo dobije do pełna i balancer odetnie całość od ładowania(bo dla niego to 1 pakiet n-celowy). Moje remedium na ten problem - mniejszy prąd ładowania i/lub poprzedzenie cyklu ładowania rozładowaniem do określonego poziomu. Swoją megapower infinity ładuję 4 3celowe pakiety na raz (najczęściej 2200mAh) starając się oscylować w okolicy 1A prądu ładowania, bo balancer ma 300mA prąd rozładowania i przy większym prądzie ładowania za wcześnie przerywał cykl ładowania, strasznie się grzał(bo np pracowały non stop 9/12 obwodów rozładowania) i cele poszczególnych pakietów były porozjeżdżane.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.