Skocz do zawartości

Ładowanie 2 pakietów 3 s w jednym czasie...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Wypatrzyłem taki oto kabelek w HC:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idproduct=6544

 

Ideę załapałem od razu (ładowanie 2 pakietów 3s za pomocą złącza 6s) - świetna sprawa. Z tym że wiadomo, że nie ładuje się pakietu samym złączem balancera. Tutaj zatem moje pytanie. Czy na poniższym obrazku poprawnie pokazałem sposób ładowania pakietów?

 

pakiety.jpg

 

Oczywiście pakiety zamierzam ładować jednakowe, ale czy można w ten sposób ładować pakiety o różnych pojemnościach? Taki sposób ładowania spowodował by skrócenie czasu ładowania pakietów z 5 do około 3 godzin :) Nie muszę chyba pisać jaka to oszczędność czasu :)

 

Pozdrawiam!

 

PS. Zapomniałem napisać, mam ładowarkę Mega Power Poseidon-860DS, która obsługuje 6s LiPol - więc nie będzie problemu z obsługą kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strejla_u, pamiętaj o ograniczeniach takiego ładowania. Jeśli pakiety nie latały w modelu połączone szeregowo w 6s, to są ze sobą bardzo "rozbalansowane". Proponuję ładować tylko z balanserem i jak jeden z pakietów się naładuje, to już nie ma sensu czekać na drugi, bo to zajmie sporo czasu.

Chyba że to sposób na ładowanie podczas nieobecności lub w nocy i chcesz tak połączyć, żeby nie trzeba było jednego po naładowaniu odłączać i drugiego podłączać. Wtedy faktycznie to będzie działać dobrze.

Warunek taki, że ładowarka ograniczy prąd pod koniec ładowania, na czas zbalansowania wszystkich 6 ogniw. Ale teraz to już chyba wszystkie ładowarki tak mają.

 

Schemat OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowałem lekko schemat - tak jest dobrze?

 

Obrazek

 

 

Witam napisz proszę jak to przetestujesz czy działa tez bym tak chciał lądować pakiety ciekawa propozycja puki co ląduje dwiema ładowarkami naraz ale to mało ekonomiczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek zabiłeś mnie tym zdjęciem - jak prosiaczki przy maciorze :) .

Co do ładowania kilku pakietów naraz to uważajcie na prądy rozładowywania celi przez balancer. Jezeli wasz balancer ma niski prąd balansowania to przy nierówno rozładowanych pakietach na starcie może nie zdążyć wyrównać całości zanim najpełniejsze ogniwo dobije do pełna i balancer odetnie całość od ładowania(bo dla niego to 1 pakiet n-celowy).

Moje remedium na ten problem - mniejszy prąd ładowania i/lub poprzedzenie cyklu ładowania rozładowaniem do określonego poziomu.

Swoją megapower infinity ładuję 4 3celowe pakiety na raz (najczęściej 2200mAh) starając się oscylować w okolicy 1A prądu ładowania, bo balancer ma 300mA prąd rozładowania i przy większym prądzie ładowania za wcześnie przerywał cykl ładowania, strasznie się grzał(bo np pracowały non stop 9/12 obwodów rozładowania) i cele poszczególnych pakietów były porozjeżdżane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.