Skocz do zawartości

Co zrobić z antenami odbiornika Assan X8 R7 7Ch 2.4GHz?


dlmtb

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakupiłem odbiorniki Assana http://www.hobbycity.com/...?idProduct=6309 na 2,4GHz z długimi antenami (30cm). Końcówki anten są odizolowane i jak już doczytałem powinny być wyprowadzone na zewnątrz kadłuba modelu.

W związku z tym, że jeden z nadajników ma latać w szybowcu Cobra, którego kadłub jest z laminatu nie bardzo mi się uśmiecha dziurawienie go w połowie długości i wyprowadzanie końców anten. :| Nie wspomnę już o tym, że jest to osłabianie kadłuba, który często nieźle dostaje podczas lądowań z cyrklem.

Czy koniecznie trzeba wyprowadzać te anteny na zewnątrz, czy można je po prostu ułożyć i przykleić do ścian kadłuba? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenki powinny być ułożone pod kątem 90° do siebie. Możesz antenki przykleić wewnątrz laminatowego kadłuba.

Jeśli nie chcesz kombinacji, chętnie zamienię się z tobą, dając identyczny odbiornik z krótkimi antenkami. Ja potrzebuję długich antenek do kadłuba, w którym jest dużo węgla i drutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenki powinny być ułożone pod kątem 90°

Powinny, ale np. ja raz przez przypadek odleciałem na 600m od miejsca startu a antenki były zwinięte w kłębek..

dlmtb, proponuję małą dziurkę i wyprowadzić jednak antenę na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję długich antenek do kadłuba, w którym jest dużo węgla i drutów.

No właśnie ja mam podobnie. :|

No ale jak mam wyprowadzić anteny o długości 30cm żeby były pod kątem 90 stopni? No chyba że chodzi o same końcówki. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny na zewnątrz tylko wyprowadzić trzeba w kadłubach z włókna węglowego natomiast w pozostałych może być wewnątrz. Ja na anteny z bowdenów robię dwa prowadzenia jedno wzdłuż kadłuba drugie w w poprzek. Najistotniejszym elementem są te odizolowane 3 cm końcówki. Drugi układ to jedna antena wzdłuż kadłuba a druga pionowo na wrędze w dół.

Warunek starać się zachować między końcówkami kąt 90 stopni. nadmiar przewodu można ułożyć w kadłubie żeby nie przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak mam wyprowadzić anteny o długości 30cm żeby były pod kątem 90 stopni? No chyba że chodzi o same końcówki.

 

Antena to te ostatnie 3 cm (dlugosc fali dla 2.4GHz = 12 cm; lambda/4 = 3cm). Pozostale 27cm jest kablem antenowym - mozesz pozwijac go w klebek, nie bedzie mialo to zadnego znaczenia.

 

Dla kadluba z drewna nie ma znaczenia czy wyprowadzisz antene na zewnatrz, czy zostawisz ja w srodku. Wazne jest tylko zeby aktywna czesc (ostatnie 3 cm) lezaly jak najdalej od roznego rodzaju zelastwa/carbonu.

 

Edit: poprawiono niecelne uderzenie w klawiature ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.