Skocz do zawartości

ładowarka mikroprocesorowa - zwarcie przez krokodylki?


mjgajewski

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem używaną ładowarkę UniTech UTM-808B link. Miała ona odlutowane krokodylki i dodatkowy zasilacz 12V 5A na 220V. Ostatnio chciałem podładować pakiet w terenie w samochodzie, więc kupiłem i dolutowałem brakujące krokodylki (kable są na stałe przylutowane do ładowarki - brak możliwości odpięcia). Teraz rodzi się pytanie, jeśli zechcę naładować pakiet w domu przy użyciu dodatkowego zasilacza na 220V, to czy muszę jakoś zaizolować te krokodylki? Czy w trakcie ładowania, gdy luźne krokodylki jakimś cudem zewrą się (+ z -) może to spowodować zwarcie (uszkodzenie ładowarki, czy pakietu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad tym, żeby krokodylki były podpinane przez jakąś złączkę (np. gold 4 mm), ale potrzebowałem szybko możliwość ładowania w samochodzie i na szybko przylutowałem. Chociaż z drugiej strony fabrycznie ładowarka ma przylutowane krokodylki na stałe, a obok gniazdo do podpięcia zewnętrznego zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.