Jump to content

ładowarka mikroprocesorowa - zwarcie przez krokodylki?


mjgajewski

Recommended Posts

Kupiłem używaną ładowarkę UniTech UTM-808B link. Miała ona odlutowane krokodylki i dodatkowy zasilacz 12V 5A na 220V. Ostatnio chciałem podładować pakiet w terenie w samochodzie, więc kupiłem i dolutowałem brakujące krokodylki (kable są na stałe przylutowane do ładowarki - brak możliwości odpięcia). Teraz rodzi się pytanie, jeśli zechcę naładować pakiet w domu przy użyciu dodatkowego zasilacza na 220V, to czy muszę jakoś zaizolować te krokodylki? Czy w trakcie ładowania, gdy luźne krokodylki jakimś cudem zewrą się (+ z -) może to spowodować zwarcie (uszkodzenie ładowarki, czy pakietu)?

Link to comment
Share on other sites

Czy w trakcie ładowania, gdy luźne krokodylki jakimś cudem zewrą się (+ z -) może to spowodować zwarcie (uszkodzenie ładowarki, czy pakietu)?

 

najszybciej przy takiej sytuacji to będziesz miał zwarcie na zasilaczu ;)

Link to comment
Share on other sites

A nie lepiej dolutować sobie wtyczkę, i zrobić normalne wymienne końcówki?? A co do zwarcia, moja turnigy poszerzyła zwarcie i działa, ale zasilacz ma bezpiecznik i natychmiastowo odciął zasilanie. Na wszelki wypadek zaizoluj :)

Link to comment
Share on other sites

Też myślałem nad tym, żeby krokodylki były podpinane przez jakąś złączkę (np. gold 4 mm), ale potrzebowałem szybko możliwość ładowania w samochodzie i na szybko przylutowałem. Chociaż z drugiej strony fabrycznie ładowarka ma przylutowane krokodylki na stałe, a obok gniazdo do podpięcia zewnętrznego zasilacza.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.