Jump to content

Tester serw


a_skot

Recommended Posts

Swojego czasu zrobiłem, w oparciu o schemat zamieszczony na stronie Teosa tester serw. Działa, ale jest jedno ale :wink: Otóż mam wrażenie, a właściwie to pewność, że za jego pomocą nie jestem w stanie wysterować ani serw ani silnika w pełnym zakresie. Używam go głównie to testów silniczków na hamowni, ale właśnie ta jego "przypadłość" ma znaczący wpływ na uzyskiwane wyniki. Dla przykładu sterowany tym testerem silnik zasilany nap. 12V zachowywał się tak, jakby zasilany był nap. 7V i sterowany za pośrednictwem aparatury :(

To tyle tytułem nieco przydługiego wstępu. Szukam jakiegoś prostego rozwiązania takiego testera działającego niezawodnie przynajmniej z regulatorami i silniczkami 3f :wink: Gdzieś w sieci wpadł mi w oko schemat takiego testera zbudowanego w oparciu o układ NE 555. Za chińskiego boga nie mogę trafić na ten układ powtórnie, a zapisanego gdzieś pliku *.pdf ze schematem nie mogę odszukać :cry: Może ma ktoś z Was ten tester lub jakiś inny?

Link to comment
Share on other sites

Zerknij sobie na tę stronkę:

http://www.geocities.com/ilufa/

 

W szczególności na ten:

http://www.geocities.com/ilufa/DST_E.htm

 

Miałem go zrobionego i działał rewelacyjnie przez ok. rok, ale szlak mi trafił stabilizator i przestał działać. Muszę go zreanimować, ale to troszkę roboty (miałem wszystko praktycznie na pająka).

 

Ten jest rewelacyjny. Jeszcze do niedawna trzeba było prosić o program pisemnie od właściciela. Teraz jest dostępny za darmo.

 

http://www.geocities.com/ilufa/MT_E.htm

Link to comment
Share on other sites

... i może tu jest to czego szukasz ?

 

Dzięki Darku. To chyba była ta strona :)

 

Ten jest rewelacyjny. Jeszcze do niedawna trzeba było prosić o program pisemnie od właściciela. Teraz jest dostępny za darmo.

 

Fakt, zwłaszcza że ma obrotomierz :) Odpadło by mi targanie dodatkowego miernika do "modelarni". Tylko kto zaprogramuje mi procesor, bo ja w tym temacie to zupełny lejek jestem :oops:

Link to comment
Share on other sites

Ba ... poprzedniego sam zaprogramowałem, ale nie wiem, czy programator ten co mam załapałby tego procka. Ale może znalazłby się ktoś tu kto miałby dojście do tych procków i programatora, to sam bym się na jeden taki zaprogramowany procek pisał.

Link to comment
Share on other sites

czy 16F88 (ten bardziej zaawansowany tester)

 

Który to tester ?? bo ten n aktóry szczególnie zwróciłes uwage jest na 16F84A, jesli wogóle występuje 16f88 to JDM też go ruszy, bo programowane są przez ISP czy jakoś tak się ten standard nazywa :D

 

-==PEGAZ==-, możesz mi jakeiś bliższe namiary podac na ten bardziej zaawansowany tester dac ?? wypis elementów itp. Ja mam ochote podjąc się montazu tego więc jest szansa że zamiast jednego moe kilka PICów zaprogramowac :D W sumie WILLEM 3B leży w szfie :D

Link to comment
Share on other sites

Ja mam ochote podjąc się montazu tego więc jest szansa że zamiast jednego moe kilka PICów zaprogramowac :D W sumie WILLEM 3B leży w szfie :D

 

I co? Podejmujesz się montażu? Może podłączyłbym się pod projekt :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.