Skocz do zawartości

Tester serw


a_skot

Rekomendowane odpowiedzi

Swojego czasu zrobiłem, w oparciu o schemat zamieszczony na stronie Teosa tester serw. Działa, ale jest jedno ale :wink: Otóż mam wrażenie, a właściwie to pewność, że za jego pomocą nie jestem w stanie wysterować ani serw ani silnika w pełnym zakresie. Używam go głównie to testów silniczków na hamowni, ale właśnie ta jego "przypadłość" ma znaczący wpływ na uzyskiwane wyniki. Dla przykładu sterowany tym testerem silnik zasilany nap. 12V zachowywał się tak, jakby zasilany był nap. 7V i sterowany za pośrednictwem aparatury :(

To tyle tytułem nieco przydługiego wstępu. Szukam jakiegoś prostego rozwiązania takiego testera działającego niezawodnie przynajmniej z regulatorami i silniczkami 3f :wink: Gdzieś w sieci wpadł mi w oko schemat takiego testera zbudowanego w oparciu o układ NE 555. Za chińskiego boga nie mogę trafić na ten układ powtórnie, a zapisanego gdzieś pliku *.pdf ze schematem nie mogę odszukać :cry: Może ma ktoś z Was ten tester lub jakiś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na tę stronkę:

http://www.geocities.com/ilufa/

 

W szczególności na ten:

http://www.geocities.com/ilufa/DST_E.htm

 

Miałem go zrobionego i działał rewelacyjnie przez ok. rok, ale szlak mi trafił stabilizator i przestał działać. Muszę go zreanimować, ale to troszkę roboty (miałem wszystko praktycznie na pająka).

 

Ten jest rewelacyjny. Jeszcze do niedawna trzeba było prosić o program pisemnie od właściciela. Teraz jest dostępny za darmo.

 

http://www.geocities.com/ilufa/MT_E.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i może tu jest to czego szukasz ?

 

Dzięki Darku. To chyba była ta strona :)

 

Ten jest rewelacyjny. Jeszcze do niedawna trzeba było prosić o program pisemnie od właściciela. Teraz jest dostępny za darmo.

 

Fakt, zwłaszcza że ma obrotomierz :) Odpadło by mi targanie dodatkowego miernika do "modelarni". Tylko kto zaprogramuje mi procesor, bo ja w tym temacie to zupełny lejek jestem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 16F88 (ten bardziej zaawansowany tester)

 

Który to tester ?? bo ten n aktóry szczególnie zwróciłes uwage jest na 16F84A, jesli wogóle występuje 16f88 to JDM też go ruszy, bo programowane są przez ISP czy jakoś tak się ten standard nazywa :D

 

-==PEGAZ==-, możesz mi jakeiś bliższe namiary podac na ten bardziej zaawansowany tester dac ?? wypis elementów itp. Ja mam ochote podjąc się montazu tego więc jest szansa że zamiast jednego moe kilka PICów zaprogramowac :D W sumie WILLEM 3B leży w szfie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.