Skocz do zawartości

Trener górnopłat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jako ,że udało mi się wkręcić jednego kolegę w modelarstwo i rozbił już jeden model (zbyt szybki ,mimo, że ja się jakoś na nim nauczyłem :P), postanowiłem zbudować mu i z jego pomocą coś nowego. Ma to latać wolno być samostateczne, ale mieć lotki ,żeby łatwiej się skręcało i ratowało model. Projekt własny, przeróbka innego własnego projektu na górnopłat.Mam nadzieję, że tym razem się uda...Kilka zdjęć przedstawiających efekt trzech wieczornych posiedzeń:

32fbb94653e6694cm.jpg77434117fcdfe17am.jpg1de6d4ac8dcc03ddm.jpge0483b7e154cf5f0m.jpg5ee44e577ecb8338m.jpga823322cb43ece6bm.jpg

 

Co o tym sądzicie ? Nada się (musi tak czy siak:) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze postępy:

e0e2fde3a3c86ec6m.jpg983d366a8975a35em.jpg77c92daee13d4b5em.jpg77c92daee13d4b5em.jpg

 

Po dorzuceniu materiałów, jakie jeszcze dojdą (jeśli nie okleję modelu), masa startowa wyniesie....

5d56e471b3bdfa1em.jpg

No cóż. Jest tu jakiś egzorcysta? :twisted:

 

A na poważnie. Mam pytanie.Oklejać ten kadłub papierem pakowym ,czy zostawić goły lub okleić taśmą pakową i przejechać żelazkiem modelarskim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oklejony depron zniesie o wiele więcej niż pozostawiony "tak jak jest". Wiem bo mam doświadczenie w tej kwestii. Skrzydło, które okleiłem taśmą wytrzymało kilka kretów, a kadłub padł odrazu w pierwszym zdeżeniu z ziemią.

 

Jeśli masz czas i chce ci się babrać, to możesz okleić papierem śniadaniowym i pomalować (chociaż nie wiem ile zniesie tak spreparowany kadłub). Natomiast jeśli chcesz na szybko, to taśma klejąca jest idealnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub "poprzednika" był oklejony pakowym i pomalowany. I fakt, że zniósł dużo... Teraz jestem w posiadaniu papieru pakowego - trochę cieńszy , niż ten szary, prążkowany. Jest biały ,też w prążki i srebrny z drugiej. Kawałek 65*70 cm waży 26g z czego wynika, że gramatura to 57g/m^2 .Chyba go użyję do oklejenia kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.