Skocz do zawartości

HONDA HA-420 zestaw ARF


Rekomendowane odpowiedzi

No i przede mną kolejne wyzwanie (po C-160 http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7603 ) , tym razem coś ładniejszego a mianowicie HONDA HA-420

 

Model ma tak wyglądać

file200907231133311824.jpg

 

Zestaw co dostajemy w komplecie ARF

file200907231134008228.jpg

 

A teraz trochę danych o tym zestawie ARF modelu.

Producentem zestawu jest firma „Zhejiang jiyi industrial&trade co.,ltd” z Chin

Jest to mieszany zestaw modelu, kadłub oraz gondole silników laminat z wręgami ze sklejki, skrzydła i stateczniki konstrukcyjne (balsa i sklejka) oklejone folią. W zestawie dostajemy pełny zestaw elementów montażowych (przeciętnej jakości). Model można wykonać w wersji ze składanym podwoziem (brak w zestawie). Przednie kółko skrętne. Napęd modelu jest przewidziany jako dwa silniki pchające (śmigła wystają poza gondole), jest nowa wersja tego zestawu pod napędy EDF (w tym zestawie za małe średnice gondol wlot 50mm wylot 60mm)

Jakość wykonania średnia, laminat delikatny, są ślady po wręgach, posiada skazy w żelkocie (niezbyt duże), folia na skrzydłach i statecznikach pomarszczona, elementy spasowane dość dokładnie.

Teraz trochę danych (z instrukcji)

rozpiętość – 1625mm

długość – 1595mm

pow. Skrzydeł – 40dm2

waga do lotu – 4000g

przewidywany napęd dwa silniki600-800W (napęd pchający)

 

A tu jak wygląda model prowizorycznie poskładany u mnie

 

Honda%20HA%20109.jpg

 

Honda%20HA%20102.jpg

 

Honda%20HA%20110.jpg

 

Honda%20HA%20105.jpg

 

Więcej zdjęć http://picasaweb.google.pl/MGurdek/HondaHA420#

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model można wykonać w wersji ze składanym podwoziem (brak w zestawie)

Ale za to ładnie przygotowane miejsce na baniaczek z powietrzem :]

 

Fajny model, przy śmigłach pchających być może uda się osiągnąć ten fajny dźwięk jak w szybkich skrzydełkach i tanim kosztem będzie "odrzutowiec".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę o tym modelu na RC Groups

Ledwo zajrzałem (doszedłem do wersji EDF - tani EDF przy tak dużym modelu to moim zdniem bezsens), ale widzę, że tam preferują raczej "kwadratowe" śmigiełka (9x9, do 11x11 :shock: ).

To rozmiar akurat planowany dla mojego styropianowego F18 (ale ja mam tylko jeden silniczek).

Powinien (powinna, bo to Honda :) ) śmigać, nieźle byłoby dać jakieś składane podwozie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaję że napęd śmigłowy z tak "kwadratowymi" śmigłami da podobny efekt jak naped turbinowy przy zdecydowanie większej sprawności

 

nieźle byłoby dać jakieś składane podwozie

Już nad tym myślałem ale najbardziej pasujące podwozie to prawie cena modelu http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7995&Product_Name=Air_Operated_Retracts_Kit__3-WayValve____(model:_2201)

a zakładanie np takiego http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8346&Product_Name=Small_Air_Operated_Retracts_kit___2-WayValve__ mogło by być ryzykowne. Myślę że będzie mi zostać na stałym podwoziu, a może kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na kolejne newsy z budowy, bo u mnie taki zestaw od roku "sezonuje się" w modelarni. (w domu bym został skreślony z listy lokatorów, bo pudło jest ogromniaste.) Do oblotu chcę dać śmigła, ale docelowo jednak turbinki. Wiem jakie to prądożerne, ale ...

 

U mnie wykonanie kadłuba jest "idealne inaczej". Żywica była używana do obfitego polewania a nie rozsądnego klejenia, wręgi z delikatnej sklejki trójwarstwowej, itd. Ale nic - może ta jesień będzie brzydsza - na razie korzystam z pogody i latam.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na kolejne newsy z budowy, bo u mnie taki zestaw od roku "sezonuje się" w modelarni.

 

Chwilę to potrwa, na razie dobieram osprzęt i w kolejce czekają inne modele. Myślę że we wrześniu będzie do lotu, jak dobrze wszystko pójdzie.

Przydało by się do niego podwozie składane - tu jest największy dylemat. Szukam rozsądnej opcji cenowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.