Skocz do zawartości

Problem z odbiornikiem


tomson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedwczoraj chciałem sobie polatać, podłączyłem aku i następnie sprawdziłem wychylenia sterów. Wszystkie ustawienia były po staremu OK

Zaniepokoiło mnie drżenie serw ale nieraz już miałem przypadek gdzie serwo drgało i po ruszeniu sterem uspakajało się

Puściłem model z ręki i po 3 sekundach silnik się wyłączył a model przestał reagować na stery

Klasyczny kret, naszczęście bez żadnych strat

Pomyslałem sobie że model złapał jakieś zakłucenia

Przyjzałem się jeszcze raz drgającym serwą i nie mogłem sterami ich "uspokoić"

dotknąłem anteny przy odbiorniku i model przestał reagować zupełnie

Zabrałem model do domu myśląc że to jednak zakłucenia (nie miałem drugiej pary kwarcy)

W domu po podłączeniu aku znowu serwa drgają a jak dotknąłem anteny to przestały

Wygladało na to że wszystko wróciło do normy

Wczoraj postanowiłem znowu polecieć i na łące po podłaczeniu aku powtórka z rozrywki serwa drgają ale tym razem nie ryzykowałem

Dzisiaj próbowałem ruszać anteną przy odbiorniku ale cisz serwa nie drgają i jest niby OK

Boje się że jak odeśle na gwarancji to ktoś też podłączy ten odbiornik sprawdzi że działa i odeśle go w taki samym stanie

Odbiornik to HFS-05MJ Hitec

Myślę żeby samemu zerknąć do środka i poprawić wszystkie luty

Czy ktoś spotkał się z takim objawem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu się nim zajełem testowałem go na stole wyczerpując prawie cały pakiet.

Potrząsałem ciągałem za antenę, stukałem i pukałem, przytulałem do regulatora :) wygląda że wszystko jest OK to chyba była wina kwarca

Zabrałem drugi pakiet i poszedłem polatać. Mam nadzieje że to było jednorazowe zdarzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.