Skocz do zawartości

Wybór wagi do zastosowań modelarskich.


krzylas

Czy używasz wagi w modelarstwie ?  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy używasz wagi w modelarstwie ?

    • Tak, używam wagę cyfrową.
      18
    • Tak, używam wagę analogową.
      1
    • Nie używam wagi i nie zamierzam jej kupować.
      1
    • Nie używam wagi, ale chcę ją wkrótce kupić.
      8
    • Inne
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić wagę. Ważył będę elementy o masie do ok. 1 kg, ale zdarzą się cięższe częsci.

Zależy mi na dosyć dużej dokładności urządzenia i jego niskiej cenie. Maksymalna wartość urządzenia to ok. 100 zł.

 

Jakich wag używacie i jakie polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście napisać jakich wag używacie i gdzie można je najtaniej kupić ?

Jedna waga miniaturowa, do ważenia np odbiornika, żywicy, balsy i ciągu mikrosilniczków (taka do 1kg, dokładność adekwatna do zakresu).

Druga waga do ważenia całych (większych) modeli i ciągu (większych) silniczków (do 20kg, dokładność jw).

Waga jest bardzo potrzebna, daje możliwość oszacowania bardzo wielu, pozornie nieważnych parametrów spotykanych w modelarstwie.

Poruszanie się w temacie modelarstwa bez tej najprostszej informacji: waga elementów, obciążenie pow. nośnej, ciąg silnika, to moim zdaniem jak rozmowa ze ślepym o kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja jestem prawie ślepy bo nie mam wagi do mniejszych rzeczy (np mieszam żywicę objętościowo) Dla tego zainteresował mnie ten temat

Nasuwa mi się pytanie czy np waga podana przez kolegę Michał, :

 

http://ewagi.pl/produkt,CS5000E,317.html jest o 100zł "lepsza" od np tej wagi? http://allegro.pl/item701157005_waga_jubilerska_apteczna_500g_0_1g_kieszonkowa_ct.html

 

Czy po prostu nie ma sensu do celów amatorskich dorzucać 100zł żeby mieć lepszą wagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jerzy. Zależy mi na większej dokładności ( np. ważenie łopat do heli itp. ) niż 2-5 g,

dlatego waga z supermarketu odpada. Nie zakładał bym też tego tematu, jeśli taka waga by się nadawała.

 

tom000, hubert_tata

Dziękuję za odpowiedź. Robienie ankiety faktycznie nie było zbyt dobrym pomysłem.

Niestety po 1 głosie nie mogłem już jej jednak usunąć i zaczeło się robić nieciekawie :|

 

 

Tak jak napisał Pan Hubert :

Waga jest bardzo potrzebna, daje możliwość oszacowania bardzo wielu, pozornie nieważnych parametrów spotykanych w modelarstwie.

Poruszanie się w temacie modelarstwa bez tej najprostszej informacji: waga elementów, obciążenie pow. nośnej, ciąg silnika, to moim zdaniem jak rozmowa ze ślepym o kolorach.

 

 

Nie znalazłem tematu " o wagach" dlatego założyłem nowy. Myślę że przyda się on wielu osobom,

dlatego bardzo proszę o troszkę większą "powagę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze bardzo używam podobnej niby inny producent a wiadomo amerykańskie czy ruskie wszystkie zrobione na Taiwanie

 

http://www.allegro.pl/item698586563_waga_kuchenna_elektroniczna_eldom_od_ss_inox_lcd.html#gallery

 

do modelarstwa , żywic i innych styknie z zapasem

dokładność 1gram jest wystarczająca

mniejsze ilości żywicy już jedzie się na strzykawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.