Skocz do zawartości

turmigy accucell - problem z balanserem


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

podłączam pakiet do ładowania z balanserem, ładowarka dobrze wykrywa ilość cel ale po chwili wyskakuje komunikat:

battery voll error

cell connect

 

o co chodzi??? pakiet rc system 1700mAh 7,4V 2s1p (nowy- po 1 rozładowaniu)

 

po kilku próbach komunikat:

battery check

low voltage

 

może być to, że wtyczka balansera jest trochę inna niż gniazdo???

 

 

edit;

miernik na +i- pokazuje 4,2V?????????? na wtyku balansera pokazuje 2,40V i 2,58V

 

edit2:

co zrobić gdy połączenie jest dobre ale woltaż mały???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator do bezszczotki tower pro mag8 12A. wiem że nie odcięło w porę bo go źle programowałem. ale to było tylko jedno takie rozładowanie. już doczytałem po polsku jak go obsługiwać.

 

p.s. a czy jak wtyczkę balansera podłączę odwrotnie to się coś stanie złego???

 

z nominalnej pojemności 1700 weszło 1400... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miernik na +i- pokazuje 4,2V?????????? na wtyku balansera pokazuje 2,40V i 2,58V

edit2:

co zrobić gdy połączenie jest dobre ale woltaż mały???

Użyj programu do Ni-Cd. Ustaw prąd ładowania na 0,1A i podładuj prze ok. 5 min (dotąd aż celki osiągną napięcie powyżej 3V). W ten sposób podbijesz napięcie na celach i komunikat LOW VOLTAGE się nie pojawi. Później ładuj normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj programu do Ni-Cd. Ustaw prąd ładowania na 0,1A i podładuj prze ok. 5 min (kiedy celki osiągną napięcie powyżej 3V. W ten sposób podbijesz napięcie na celach i komunikat LOW VOLTAGE się nie pojawi. Później ładuj normalnie.

A iChargery, np. 106B, 106B+ całą procedurę przeprowadzają same, automatycznie :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Też mam Turnigy Accucell 6 i miałem problem z balanserem a właściwie to z dodatkową płytką ze złączami do balansera. O tym, że jest ona uszkodzona dowiedziałem się dopiero po uszkodzeniu dwóch pakietów. Coś mi nie pasowało, że ładowarka podawała inne wartości pojedynczych cel niż było w rzeczywistości. Otóż płytka ta jest osłonięta z jednej ze stron taśmą klejącą której klej wszedł w reakcję ze ścieżkami na płytce. Po odklejeniu tej taśmy część ścieżek została na taśmie klejącej :shock: .

 

Także chcę przestrzec przed zbyt pochopnym ocenianiem działania balansera w tej ładowarce i przy problemach zwrócić uwagę na płytkę z dodatkowymi wtyczkami do balansera.

 

Sprawę załatwiłem omijając uszkodzone ścieżki wlutowanymi przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.