Skocz do zawartości

Witam, tudzież cześć, tudzież Ha-aj...


Air

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

 

Po wielu latach nieaktywności jeśli chodzi o budowanie i pilotaż modeli latających, wczoraj na skutek jakiejś 'iskry bożej' tudzież impulsu postanowiłem spełnić swoje dawne marzenie posiadania zdalnie sterowanej półmakiety klasycznego dwupłatowca lub górnopłata (Stearman / Tiger Moth / Piper Cub /Cessna 152 / Mulligan), odwiedziłem dzisiaj pewien sklep modelarski na warszawskiej Ochocie i zakupiłem teni oto modelik:

 

http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?sec=product&id=37852

 

Prosty zestaw styropianowy z aparaturą 4-kanałową - myślę, że w sam raz na początek...

 

Wcześniej nie miałem żadnych doświadczeń z modelami r/c (budowałem za to sporo szybowców, gumkowce, modele swobodnie latające z silnikami CO2, latałem też trochę samemu na paralotniach, ale od czasów liceum najpierw komputery, a potem grzebanie w klasycznych amerykańskich wozach zastąpiło mi to piękne hobby :( ). Mam nadzieję, że pierwszy lot tego modeliku nie będzie jednocześnie ostatnim choć oczywiście jestem świadom ryzyka ;) - oblot planuję w piątek...

 

Na razie przetestowałem model na ziemi, okleiłem naklejkami ;) i staram się wyprostować stateczniki, które niestety okazały się dość mocno zwichrowane (rozgrzanie suszarką i dociśnięcie ich na noc kilkoma książkami rozwiąże jak myślę w pewnym stopniu ten problem)...

 

Zapewne będę tu zaglądał dość często, pozdrawiam wszystkich użytkowników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj i powodzenia

 

ps

jak masz taką możliwość to poćwicz na symulatorze np darmowym FMS. A jak nie masz możliwości podczepić nadajnika do kompa to chociaż na sucho co jak działa stojąc za modelem a potem z przodu i np z boku

i pamiętaj, że gdy prawa lotka wychyli się w górę a lewa w dół to model przechyli się w prawo (prawym skrzydłem w dół-obrót jak w zegarku) !!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Powierzchnie_sterowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia. Takie podstawy znam ;), FMSa też już wczoraj ściągnąłem i trochę ćwiczę (nie mam możliwości podłączenia aparatury niestety, więc zastępuję ją joypadem z dwiema analogowymi gałkami). Boję się głównie tego, że model okaże się zbyt sterowny i zbyt szybki ;) Na szczęście da się ponoć do niego kupić części zamienne.

 

O ile pogoda pozwoli na oblot, to nieomieszkam pierwszego lotu utrwalić na video i się pochwalę (chyba że będzie mi zbyt wstyd hehe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.