Skocz do zawartości

Model Żabka ze sportową nadbudówką


Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Witam

Nie będe zakładał nowego wątku, żeby nie zaśmiecać, więc zapytam się w tym. Robię motorówkę dł około 45 cm, szer około 20cm i mam zamiar włozyć silnik 400 z zasilaniem od 9,6 do 11V, i nie wiem jaką zamówić śrubę. Chodzi mo o to aby była najbardziej odpowiednia, żeby wycisnąć z niego max obrotów( nie wiem jak to napisać) Troche czytałem na te tematy na różnych forach ale raz piszą 30 innym razem 32,5. Czym różnią się śruby o takich oznaczeniach X,R?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm niedokonca tylko jest z ich trwałościa.... śruba plastikowa jest dość miękka i przy dużej ilosci obortów łopatki zaczynają sie "wyginać " i nieuzyskany z niej dużej prędkości .....

Ja na plastikach Graupnera z węglem uzyskuje w zależnosci od modelu prędkosci 50-60 km/h. .............. Szybkość zależy głównie od zasilania i silnika, od śruby też ale dopiero od pewnej granicznej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będe zakładał nowego wątku, żeby nie zaśmiecać, więc zapytam się w tym. Robię motorówkę dł około 45 cm, szer około 20cm i mam zamiar włozyć silnik 400 z zasilaniem od 9,6 do 11V,

Jeżeli to silnik szczotkowy to usmażysz silnik :)

 

i nie wiem jaką zamówić śrubę. Chodzi mo o to aby była najbardziej odpowiednia, żeby wycisnąć z niego max obrotów( nie wiem jak to napisać).

Szybkość to wypadkowa wielkości śróby i obrotów (a włąsciwie mocy silnika).

Jaki to ma być napęd? Zarufowy (typu MONO) czy "pod dnem" (typu ECO).

Tak czy siak proponuję wsadz tam silnik 600. i wtedy mozesz załozyc do niego śrubę 30-32X ....... Przy zarufowym możesz pokombinować ze srubą 35-37 K (ważne Graupner seria K, bo na X sobie nie popływasz ;)). Pakiet maxymalnie (do szczotkowego) 8,4V .... jak dasz za duzy Voltarz i za duzą śrube to uzmarzysz albo silnik albo pakiet prez to go przeciazysz a silnik nie bedzie sie wkręcał na obroty. ....reasumujac DUZA śruba nie oznacza szybkie pływanie ... a mała śruba wolne :) .... tu musi wszystko współgrać :)

 

Czym różnią się śruby o takich oznaczeniach X,R?

Pozdrawiam

X to skok ........ a R to prawdopodobnie śruba prawoskrętna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet 8,4V też mam, a co do śruby to wiem że na na większej nie znaczy szybciej :D, dlatego właśnie zadałem pytanko i napisałem że chcę dać 30X bo to najmniejsza jaką mają w modele sklep. A silnik 600? zastanawiałem się nad nim- zobacze może kupie.

Napęd ma być pod dnem( wał z kielichem)

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i odbyło się wkońcu wodowanie, łódka strasznie skacze stąd te płaskowniki na jej końcu. Nie pływałem jeszcze na max obrotach, bo nie widzi mi się wchodzenie do wody w przypadku wywrotki, które już dwie zaliczyłem, ale łódka wstała. A tu krótkie filmiki, jakość słaba bo musiałem filmy przekonwertować.

http://pl.youtube.com/watch?v=L7HBdZe4knY&feature=user

 

http://pl.youtube.com/watch?v=BRDhhA_JFvg

 

musze jeszcze dorobić pokrywę bo narazie zakleiłem taśmą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.