Skocz do zawartości

Model Żabka ze sportową nadbudówką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zbudowałem motorókę "Żabka" na podstawie planów ze strony:

Strony Marka

Zmieniłem nadbudówkę na bardziej "agresywną". Wszystko wykonane z depronu i pokryte papierem pakowym.

dł. modelu:600 mm

szerokość:197 mm

reszty jeszcze nie mierzyłem, pierwsze wodowanie moze odbędize się w wannie...

Śruba: 35mm

ster: taki jak na planie, wykonany ze sklejki

obudowa wału jak i steru wykonane są z zewnętrznej części bowdena (tej czerwonej) w środku smar, za wał napędowy robi szprycha z nyplem nagwintowanym na M4, zaś jako oś steru również szprycha.

 

Jak będzie jakieś zainteresowanie to wstawie fotki wyposarzenia od środka, a moze nawet nakręce krótki film z wodowania :)

 

 

dsci0150smallkn6.jpg

Fotki celowo słabej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol

To chyba normalne, ale mój problem przecież polegał na czymś innym, więc się pytam czy ma to cośdo znaczenia jeśli chodzi o mój wypadek... To ze materiałem się róznią, a więc masą, wytrzymałością, temperaturą wrzenia(...) i różnymi czynnikami się różnią to wiadome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm niedokonca tylko jest z ich trwałościa.... śruba plastikowa jest dość miękka i przy dużej ilosci obortów łopatki zaczynają sie "wyginać " i nieuzyskany z niej dużej prędkości , aluminiowa ma takie zalety ze jest bardzo lekka i przy uderzeniu w coś łopatki sie ugna i można je wyprostować a mosiężna jest twarda ale jej minusem jest to że jak sie wygnie to już cieżko ją wyprostować , są także śruby wykonane z plastiku z domieszką węgla jednak są one twardsze ale to i tak lipa , tak dla przykładu w swoim ślizgu eco ( opis i zdjęcia w dziale moje mdoele http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=1308 )miałem na początku plastikowa srube to szału niebyło a jak założyłem mosiężna to odrazu była różnica, model był szybszy :D Zauważ że na zawodach ślizgów nikt nie używa plastikowych śrub czyli nie tylko ja widzę różnice :D ale na początek do zabawy czy też pływania rekreacyjnego oczywiście śruba plastikowa jest dobra :D

 

A co do twojego wypadku to wystarczy tą nakrętkę kontrująca i problem zniknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.