Jump to content

miros18

Modelarz
 • Content Count

  192
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by miros18

 1. Witam, zakupiłem motocykl w wersji kit, posiada on tarcze hamulcową która jest sterowana za pomocą serwa i właśnie z nią mam problem, mianowicie w aparaturze pistoletowej hamulec uruchamia się na dźwigni gazu pchając do przodu, wyłączyłem w regulatorze wsteczny bieg, ale jak podłączyć serwo by pchając przepustnice gazu do przodu serwo pociągało za drucik zacisku hamulca, myślałem żeby podłączyć serwo i regulator do jednego kanału, pytanie czy to będzie działać i czy tak można ?
 2. Witam, kupię drona uk65 lub us65 z odbiornikiem frsky.
 3. Przeglądnąłem internet, znalazłem kilka modeli , uk/us 65, betafpv i tinyhawk emaxa, może ktoś testowałem któregoś lub posiada opinie innych modeli.
 4. Witam, moglibyście polecić jakiegoś dronika (gotowca= fpv + frsky), mam ogródek działkowy 300m2, chętnie wykorzystał bym czas na latanie przebywając tam.
 5. Jak w temacie.
 6. Witam, podczas dzisiejszego latania, nagle odcieło mnie całkowicie z wizji i możliwość kontroli dronem, po upadku zauważyłem że jeden silnik zablokowany, zdjąłem zawleczkę i okazało się że stator wyszedł do góry a górna część spotkała się z uzwojeniem i narobiła bałaganu. Jest to możliwe że przez złe ustawienie (timing czy coś innego) tak się mogło stać?
 7. Witam, Aparatura X7S, od jakiegoś czasu nie pokazuje mi wartości RSSI i RXBT w odbiorniku X6R i G-rx6, jeśli na dwóch odbiornikach jest to samo to wskazuje na problem z apką, wszędzie wgrane najnowsze softy EU. https://megawrzuta.pl/download/f7f051274fb3c25f04243a30dce50f31.html Na filmiku widać jak sygnał RSSI na ułamek sekundy jest i znika, tak sobie mruga.
 8. Witam, odgrzeje temat, czy ktoś ma wiedzę jak zmienić tonacje variometru 33601 podłączonego bezpośrednio do aparatury MX-20 ?
 9. Podany niżej odbiornik powinien mój problem rozwiązać ? https://abc-rc.pl/product-pol-10022-Mikro-odbiornik-FRSKY-D8-8CH-2-4GHz-PWM-PPM-S-BUS.html
 10. Tyle to zrozumiałem że jak odbiornik działa w PPM to wysyła wszystkie kanały, jednym wyjściem, tylko jak zmusić ten odbiornik.
 11. Witam, wykonałem sobie taki zestaw z odbiornikiem podanym w linku niżej, na symulatorze działa mi tylko jeden kanał na zasadzie 0/1. Czyżby odbiornik nie działa mi w PPM? https://abc-rc.pl/product-pol-10023-Mikro-odbiornik-FR-4CH-4CH-PWM-PPM-FRSKY-Compatible.html
 12. Temat rozwiązany, odbiornik został wymieniony na nowy i problem znikł.
 13. Także zakupiłem ten odbiornik, w moim przypadku także jest rozjazd na wysokości, ale u mnie dodatkowo wystepuje trzepanie serwami, myślałem że to wadliwe serwo, potem bec, wszystko pozmieniałem i dalej to występuje. W linku można zobaczyć efekty. https://megawrzuta.pl/download/6a0596b81dedb168bb623f06986ac11c.html
 14. Oczywiście + z regulatora wyciągnięty, jutro przyjdzię mi drugi odbiornik i będe testował.
 15. Zamontowałęm osobny BEC 5A, inny regulator i jest to samo, sprawdzałem zasięg na ziemi, bez podpietego jednego czy drugiego regulatora wszystko działa, w momencie podłączenia regulatorów, na ułamek sekundy jakby sie załączał fail safe, czy silnik jest w stanie tak siać ? czy to raczej wina odbiornika, tylko te dwie opcje zostały.
 16. Dzisiaj będę wszystko sprawdzał, przyszło mi jeszcze jedno na myśl, aparaturę mam International, odbiornik kupiony u nas, czy to przypadkiem nie jest problem ?
 17. Z tego co wyczytałem ten odbiornik nie posiada telemetrii, nadajnik mam z oprogramowanie none eu a odbiornik kupiony u nas w kraju, może w tym tkwi problem.
 18. Witam, złożyłem kilka dni temu znajomemu model SHINING EPP, silnik dzwonek, regulator 30A(no name), 4x tower pro sg90, odbiornik frsky V8R7-II, aparatura taranis q x7s, problem w tym że podczas lotu czasami w pierwszych 30 sekunda raz po 1 minucie, na 2 sekundy zamiera wszystko, brak kontroli nad modelem, oczywiście już po przyglebieniu podchodzę do modelu i wszystkie stery działają bez zarzutu, będę próbował włożyć dzisiaj inny regulator. Czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem, czy po woli wykluczać poszczególne elementy elektroniki ?
 19. Lata ktoś jeszcze na tym lotnisku??, wybieram sie w sobote i niedziele rano w okolice dąbrowy.
 20. Dzięki za pomoc, ale chyba o planach moge pomarzyć ?
 21. Ma ktoś może jakieś informacje na temat tej łodzi?, plany rzuty, cokolwiek ??
 22. No to zostaje czekać cierpliwie na zakończenie prac :mrgreen:
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.