Skocz do zawartości

Nawiniecie silnika Tower Pro 2409-12 GS


chrisk8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dostałem od kolegi Tower Pro 2409-12 GS tyle ze jest to silnik bez uzwojenia(kolega odwinał i nie sprawdził parametrów drutu a potem go wyrzucił).Chciałbym go nawinąć tak aby zwiekszyc mu KV (ciag nie musi byc taki jak w orginalnym silniku ale zeby dało sie latac park jetem)i stad moje pytanie czy to jest do zrobienia? stator ma 9 zębów a obudowa ma 12 magnesów.Prosze o jakies rady dotyczace nawiniecia tegoż silniczka.Z góry bardzo Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój podobny silnik tower pro jest nawijany potrójnym drutem (3x 0,25mm). Nawinąłem jednak odpowiednio drutem o odpowiednio grubszym przekroju. Metodą prób i błędów (jeśli dobrze pamiętam 21 zwojów na ząb połączone w trójkąt) uzyskałem KV 900 obr/v. Prawdopodobnie zastosowanie jednego drutu obniżyło sprawność - silnik miał ok 400g ciągu (przed spaleniem miał 650g) i ciągnął taki sam prąd co oznaczało ze grzał się niemiłosiernie, ale latał.

Tak wiec - ciężko jest uzyskać te same parametry (albo i lepsze) gdy remontujemy silnik. Drut nawojowy jest jednak tani wiec warto spróbować :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.