Skocz do zawartości

Cło + VAT


markac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeglądałem wątki na forum w tym temacie, ale są z 2007 roku, więc może mało aktualne. Pytanie, ile wynosi cło (importowe?), od czego zależy i czy mogą mi doliczyć VAT?

Paczka byłaby z USA. A jak to się ma do zamawiania na terenie Unii Europejskiej?

Wartość paczki to około 850zł. W Polsce ponad 1300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogą mi doliczyć VAT

Główny problem to Vat.

Wynosi 22% od wartości celnej (cena plus koszt wysyłki).

Z USA na 99% Ci oclą i nawet jeżeli stawka celna jest 0%, to z Vatu się nie wymigasz.

jak to się ma do zamawiania na terenie Unii Europejskiej?

Jak ze sklepu w kraju, uważaj tylko na koszta przesyłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno "ale" - jeżeli to nie jest dosłownie model, a osprzęt w pudle z modelem, to celnik potrafi różnie zaklasyfikować różne elementy.

Osobiście przytrafił mi się przykry incydent, gdy celnik ładowarkę mi zaklasyfikował jako sprzęt elektroniczny, aparaturę podobnie i w efekcie na połowę zawartości paczki wlepili mi cło 9%.

Najgorsze, że odprawa odbyła się bez mojego udziału, a paczka przyszła za pobraniem( co było przykrą niespodzianką.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem w UH (Hong Kong) i mimo, że miałem ładowarkę, serwa i pakiet cła nie doliczyli, a części w sumie same elektroniczne. Jednak dochodzą koszty dodatkowe poza Vat-em (przedstawienie do kontroli celnej - 1zł, przesłanie dokumentów 2 zł i pobranie opłaty 2,5 zł), już te koszty mogli by sobie podarować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.