Skocz do zawartości

Futaba T4VF - jak podłączyć moduł 2.4GHz?


badgers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W jaki sposób podłączyć wewnętrzny moduł 2.4 GHz w radiu Futaba T4VF.

Chciałbym wykorzystać moduł X8D 2.4GHz firmy Assan. Niestety w radiu tym modulator W-cz zintegrowany jest na jednej płycie z procesorem i nie bardzo wiem gdzie się podpiąć.

Proszę więc o poradę.

1.

Słyszałem, że można wykorzystać kable łączące płytkę z gniazdem trenera. Dochodzą do niej 4 kable. Pomarańczowy, szary, czerwony i czarny (dwa ostatnie to „+” i „-” sprawdziłem miernikiem). Następnie dwa pomarańczowe wychodzą do przełącznika uczeń/trener. Domyślam się, że sygnał to kabel szary. Czy może jest inaczej?

2.

Jeśli powyższy schemat jest poprawny to co zrobić z kablami pomarańczowymi po podłączeniu modułu pod kable sygnału, plusa i minusa?

Postaram się dosłać zdjęcia. Dodam, że radio działa w paśmie 40MHz.

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis Pitlaba jest na tyle czytelny, że myślałem - będzie dobrze. Jadnak po rozkręceniu radia zanalazłem kilka problemów.

Opis mówi:

"Futaba FF7, FF8, FC-16, FC-18, T6XS, T9ZHP, SkySport T4VF

Znaczenia pinów złącza:

1 - zasilanie

2 - wyjście sygnału PPM

3 - wejście sygnału PPM

4,5 - zwarcie pinów powoduje wyłączenie toru w.cz. nadajnika (nie we wszystkich typach).

6 - nie podłączone"

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

A w moim radiu jest tak:

 

pin 1 i 2 nie podłączone

pin 3 jest podpięty do kabla (pin f) który idzie do przełącznika.

Pin e powrót z przełącznika mostek do pinu d kabla pomarańczowego do płyty z układem.

pin 4 poprzez pin c kabel siwy do płyty.

pin 5 poprzez pin b kabel czerwony do płyty.

Pin 6 nie podłączony

Pin 7 poprzez pin a kabel czarny do płyty.

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Jak rozumeć te podłączenia i czy w tym przypadku np. zwierając 4 i 5 czegoś nie skopcę? Bo gdyby opis przez pomyłkę był zrobiony od strony wkładania wtyczki to źwierciadlane zwarcie styków 1 i 2 nic nie da.

 

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam problem ponieważ wszystkie (na stronie http://pitlab.pl/interfejs_fms_pl.html) gniazda miały opis :widok od strony lutowania. Co prawda dla futaby nie było takiego opisu ale nie było też,że jest to widok od strony wtyczki.

 

ok. sygnał rzeczywiście może być na moim "lustrzanym" pinie 4 ale co ze zworką odcinającą pracę modułu w.cz? Czy mam rozumieć, że przez pojęcie "nie we wszystkich typach" są radia w których modół w.cz nie jest wyłączany z pozycjii gniazda? Jak w takim przypadku powinienem postąpić mątując moduł 2.4GHz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.