Jump to content

Aparatura do sterowania Helikiem

michalpllc

Recommended Posts

cześć latam już samolotami więc przyszedł czas na helici wybór padł na HK 450 bo tani i podobno dobry na początek posiadam aparaturę HITEC FLASH 5X czy będzie dobra do helica ??? czy do niego potrzeba jakieś mixery ??? bo się nie orientuje ??? z góry dzięki za odpowiedź

Żle się wysłowiłem - żeby polatać na Twojej aparaturze musiałbyś mieć helik w układzie klasycznym(ccpm odpada) i byłoby to bardzo trudne - dla początkującego zdecydowanie nie polecam.

U mnie na lotnisku jest kolega, który zaczynał całe lata temu właśnie na takiej aparaturze jak Twoja, ale przez lata nic mu z tego nie wychodziło do czasu przesiadki na aparaturę komputerową.

Żle się wysłowiłem - żeby polatać na Twojej aparaturze musiałbyś mieć helik w układzie klasycznym(ccpm odpada) i byłoby to bardzo trudne - dla początkującego zdecydowanie nie polecam.

U mnie na lotnisku jest kolega, który zaczynał całe lata temu właśnie na takiej aparaturze jak Twoja, ale przez lata nic mu z tego nie wychodziło do czasu przesiadki na aparaturę komputerową.

Primo, Flash jest aparaturą komputerową tylko nie ma miksera CCPM.

Secundo, rozwiązaniem pozwalającym polatać na Flashu helikiem CCPM jest wyposażenie go np. w żyro wyposażone w mikser CCPM (są takie - np. na szybko znalazłem TG-6100M http://www.amainhobbies.com/product_info.php/products_id/27017/n/Ace-R-C-Heading-Lock-Gyro-w-E-CCPM-Mixer-TG6100M ).

Tak więc, odpowiednio planując dobór osprzętu, da się.

Pozdr.,

Michał

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.