Skocz do zawartości

Pulso DL33A+ Problem


tomek_b_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam regulator PulsoDL 33A+ problem polaga na tym, że kiedy podłączę go do silnika i pakietu regulator zaczyna "wydawać" sygnał dźwiękowy, a silnik nerwowo się rusza.

Co ciekawe drążek gazu jest ustawiony poprawnie (tak jak i trymery) jest ustawiony neutralnie.

Ustawienia zapewne są fabryczne bo nie znam na tyle angielskiego, żeby

rozszyfrować instrukcję w tym języku.

 

Proszę o pomoc i Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj połączenia między silnikiem a reglem.Może jest jakiś zimny lut lub naderwany kabel,który trzyma się tylko dzięki koszulce termokurczliwej.Ja miałem podobne objawy,co prawda na reglu TP 25A i przyczyną okazał się być naderwany kabel,przy goldzie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od regla, zachowania mogą być różne. Może masz też odwrotnie ustawiony kanał gazu w nadajniku?

W mojej futabie nałogowo muszę odwracać kanał gazu przy pracy z chińskimi regulatorami.

Proponuję następującą procedurę:

1) Drążek gazu na maksimum

2) Jak silnik ćwierknie to drążek na minimum

3) Po ponownym ćwierknięciu sprawdź, czy silnik chodzi.

 

Pamiętam taki regiel, który za każdym razem wymagał ustawienia max i minimum gazu dla ustawienia sobie "rozdzielczości" gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam regulator PulsoDL 33A+ problem polaga na tym, że kiedy podłączę go do silnika i pakietu regulator zaczyna "wydawać" sygnał dźwiękowy, a silnik nerwowo się rusza.

A po dźwiękach, silnik działa czy nie? Jaka to dokładnie sekwencja?

Ten PULSO generuje sygnał dźwiękowy przy włączeniu, co może powodować delikatne drganie śmigła (w końcu jakiś tam prąd płynie przez uzwojenia silnika).

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa! :D

Zastosowałem metodę fredzia i działa. :) Bardzo dziękuję za pomoc!!!!! :)

Teraz mam jeszcze jeden problem. Śmigło niezależnie od ustawienia pcha

samolot do tyłu :? . Silnik jest firmy PELIKAN model 2826/09 a śmigło GWS 8*4.

Wiem, że pytanie nie na temat ale nie chce otwierać nowego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.