Skocz do zawartości

Rozładowana jedna cela


vava

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie dziś potestować nowo zbudowanego toto-0, ale jak zwykle coś poszło nie tak. Pokołowałem sobie nim przez chwilkę i w pewnym momencie silnik zgasł. Sprawdziłem napięcie i szok. 3.80V 1.80V 3.75V. Jedna całkowicie rozładowana. Wczoraj wieczorem sprawdzając wszystko było wporządku, ok. 4V na cele. Pakiet(Zippy 2200Mah 3S 20-30C) uruchamiałem z regulatorem Tower Pro 30C i silniczkiem Tower pro 2408-21. Być może gdzieś tutaj leży wina. Pakiet nie jest nigdzie naruszony, nie napuchnięty, ostatnio nie zaliczył żadnego wypadku, kilka dni temu latałem i wszystko było ok.

 

Prosiłbym o jakąś radę czy da się go jeszcze uratować czy lepiej zrobić z nim porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można spróbować uratować pakiet, ale to proces niebezpieczny, długi i żmudny.

Trzeba celę padniętą podładować MAŁYM prądem(mówimy o 0,05 - 0,1C) pod ŚCISŁYM nadzorem.

Jak już napięcie na tej celi zbliży się do pozostałych to spróbować naładować pakiet(prąd nie większy niż 0,5C).

Na sam koniec rozładować pakiet małym prądem i ponownie naładować. Ma to na celu sprawdzenie zachowania się ogniwa przy pracy. Jak będzie normalnie, to udało się, a jak będzie padało znacznie szybciej od pozostałych to pakiet jest to rozbiórki/utylizacji, bo stanowi zagrożenie.

 

Zaznaczam, że przy próbach ratowania pakietu konieczny jest stały nadzór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym przerobieniu pakietu na 2S i dzisiejszych testach okazało się, że cały pakiet chyba padł. Jedna cela niedość, że rozładowała się dużo, dużo szybciej niż druga, to napięcie w niej spadło poniżej 2,8V.

Pakiet do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.