Jump to content

Rozładowana jedna cela

vava

Recommended Posts

Chciałem sobie dziś potestować nowo zbudowanego toto-0, ale jak zwykle coś poszło nie tak. Pokołowałem sobie nim przez chwilkę i w pewnym momencie silnik zgasł. Sprawdziłem napięcie i szok. 3.80V 1.80V 3.75V. Jedna całkowicie rozładowana. Wczoraj wieczorem sprawdzając wszystko było wporządku, ok. 4V na cele. Pakiet(Zippy 2200Mah 3S 20-30C) uruchamiałem z regulatorem Tower Pro 30C i silniczkiem Tower pro 2408-21. Być może gdzieś tutaj leży wina. Pakiet nie jest nigdzie naruszony, nie napuchnięty, ostatnio nie zaliczył żadnego wypadku, kilka dni temu latałem i wszystko było ok.

Prosiłbym o jakąś radę czy da się go jeszcze uratować czy lepiej zrobić z nim porządek.

Teoretycznie można spróbować uratować pakiet, ale to proces niebezpieczny, długi i żmudny.

Trzeba celę padniętą podładować MAŁYM prądem(mówimy o 0,05 - 0,1C) pod ŚCISŁYM nadzorem.

Jak już napięcie na tej celi zbliży się do pozostałych to spróbować naładować pakiet(prąd nie większy niż 0,5C).

Na sam koniec rozładować pakiet małym prądem i ponownie naładować. Ma to na celu sprawdzenie zachowania się ogniwa przy pracy. Jak będzie normalnie, to udało się, a jak będzie padało znacznie szybciej od pozostałych to pakiet jest to rozbiórki/utylizacji, bo stanowi zagrożenie.

Zaznaczam, że przy próbach ratowania pakietu konieczny jest stały nadzór

Ratowanie sobie narazie daruje z powodu braku odpowiedniej ładowarki, ale chciałbym się dowiedzieć czy mogę przerobić ten pakiecik na 2S? Wolę sie upewnić zanim zacznę coś kombinować.

Po wczorajszym przerobieniu pakietu na 2S i dzisiejszych testach okazało się, że cały pakiet chyba padł. Jedna cela niedość, że rozładowała się dużo, dużo szybciej niż druga, to napięcie w niej spadło poniżej 2,8V.

Pakiet do wyrzucenia.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.