Jump to content

Mój RWD-5 :)


@rek

Recommended Posts

Witam :)

Chcę się "pochwalić" moim modelem. Jest to depronowy RWD-5 by Skazoo . W zasadzie jest to mój piąty model, trzeci zrobiony samemu i drugi latający :D . Przy oblocie okazało się niestety, że skrzydło było dość mocno zwichrowane (przez nie uwagę nie popatrzyliśmy się na nie :| ) . Na szczęście skończyło się tylko na złamanym śmigle... Po wyprostowaniu na gorąco skrzydła model ochoczo wzbił się w górę i jak to p. Marek powiedział, że lata "majestatycznie" :) (tutaj pragnę podziękować za całą pomoc przy modelu :) ) Model lata do dziś (czyli jakieś 2 tygodnie) i póki co mnie nie zawiódł, co jest tym bardziej ważne, że jestem początkującym modelarzem :o . Teraz trochę o samym modelu, na osprzęt składa się :

 

- odbiornik HSF-04MI,

- serwo HS-55 i Conrad ES-05,

- pakiet 8xKAN 1050mAh,

- regulator "no name" 11A,

- silnik Speed 400 7,2V z przekładnią MP Jet 4,1:1

 

A teraz najważniejsze, czyli zdjęcia :D :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Na tym wyposażeniu ledwo się pomalutku wznosi, rozumiem to jako ironię :D

Co do gumek - na pewno lepsze by były modelarskie, ale do lotów zakładam w sumie 8 gumek recepturek i trzymają jak należy :)

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie to ja mam śmigło troszkę za małe, bo 9x7, ale już kupiłem 10x6 (zalecane przez konstruktora) i się okaże, chociaż na cuda nie liczę :) . Pozdrowienia przekaże - dziękuję :D

Co do tej pustej przestrzeni - nie przyszło mi do głowy, że może to jakoś przeszkadzać, ale na pewno polepsza chłodzenie silnika i regulatora - powietrze wpada w otwór pod silnikiem i wylatuje u góry :o

Link to comment
Share on other sites

Modelem śmigam na polu nie daleko domu... co do lotniska p. Krzyśka, to sprawa jest bardziej skomplikowana i tylko raz "przez przypadek" z modelem tam byłem :( . A Pan gdzie ma "lotnisko" ? :D

Link to comment
Share on other sites

Bardzo chętnie, ale raczej w sobotę by mi pasowało :) ... Może mi się uda już zrobić mocowanie skrzydła do motorka :D . Może już się umówimy na konkretną godzinę? (ale to już może na PW lepiej :wink: )

Link to comment
Share on other sites

Pozdrowienia dla Marka Heniek

Dzięki Heniu za pozdrowienia. Również serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję, na jakieś spotkanie w przyszłośći - dawno się nie widzieliśmy.

A wracajac do tematu, Arek bardzo ładnie wykonał model i gdyby nie mała wpadka ze zwichrowana jedną połówką płata, była by to wzorcowa robota. Ale wystarczyła suszarka i skrzydełko jest idelanie proste. Model lata bardzo ładnie a pilot radzi sobie dobrze nawet przy sporym wiaterku. Rzeczywiście, większe śmigiełko do tego napędu będzie chyba lepsze i zyskamy nieco na ciągu. Ale jest to model do majestatycznych lotów i z napędem nie należy przesadzać.

Gratulacje Arku.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Panie Marku :) . Wczoraj kupiłem w Andrychowie śmigła 10x6 i ciąg wydaję się być naprawdę dużo większy :D ... Tylko że nie miałem okazji przekonać się o tym w locie - wczoraj założyłem nowe kółka (piankowe), lecz wbrew oczekiwaniom było tylko gorzej - model bardzo mocno skręcał w prawo mimo, że kółka są proste, ale sądzę, że to wina za dużego momentu obrotowego i teraz na pełnym gazie po prostu ściąga go na prawo :( ... Ale to by było nic... zdenerwowany kolejnym nie udanym startem przez nie uwagę nadepnąłem na antenę i odłamałem część steru wysokości... ręką złamałem kółko, a wchodząc przez bramkę zahaczyłem ogonem i troszkę jest osłabiony (wkleiłem już usztywnienia balsowe) :( ... dzień nie zbyt udany :cry: ...

Natomiast już się przymierzam do ulotnienia tego Shocka, którego od Pana dostałem - wczoraj kupiłem regiel Jeti ECO 12, teraz tylko jeszcze pakiet :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.