Jump to content

kolejny rwd 5, tym razem po Polsku temat


Recommended Posts

Witajcie drodzy pogromcy przestworzy.

W moim hangarze powstaje rwd 5 by Skazoo. Mozolnie i z wybojami. Od początku.

Wyprawa do Castoramy po izofloor. Spełzła na niczym, bo "nie wyjmę panu dwu arkuszy, bo nie" ale cena z metra jest to ja poprosze tyle metrów ile na dwu arkuszach jest" "NIE", wycieczka po Obi, to samo, Nomi był raj, bo sie okazało, że chłopaczek, który zajmuje się działem z podkładami pod panele jest modelarzem, więc zamiast 15 minut w sklepie spędziłem prawie godzin:) Po drodze do domu przejechałem przez modelarski Model-fan, wydałem straaaasznie dużo na żywicę listewki i inne graty. I tak sobie dłubię i dłubię.

Plany dzięki uprzejmości jednego z kolegów forum, który zrobił super relację, pokleiłem(dwa razy drukowałem, bo sie siostrzeniec siostry dorwał, ja pomogę, i tym sposobem skrzydło było w spak, a kadłub jakoś dziwnie skręcał;)) Jak do tąd udało mi się złożyć kadłub z bowdenami, wręgami i nawet fajnie wyjszło:) Robota mozolna, bo w garażu na działce, po uśpieniu Synka ale idzie, ciemno już jak uśnie więc polatać nie bardzo, a czas miło i tak spędzony, nawet mi żona pomaga:) Dzisiaj chcę skończyc stateczniki i chociaż jeden płat skrzydła.

RWD5 będzie żółty, może nie będzie on przypominał oryginału ale taki kolor sobie zażyczyła żona, poczęści chętna do nauki latania:)

obiecuję, że wstawię zdjęcia tylko wytaśtam aparat przed zaśnięciem Szymka;)

 

edit: pytanie konstrukcyjne: lotki: na planach nie ma wydaje mi się, że winny być w końcu płata, tzn. od zewnątrz, ale gdzie umieścić serwa?

 

edit: obiecane zdjęcia:) model prawie skończony jeszcze dopasować lotki, wstawić silnik, okleić i wyważyć. czasu mało to postępy mizerne ale zawsze jakieś:)

przepraszam za jakość zdjęcia ale komórką robione.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa1e8281173bbe9a.html

 

jesli nie wyświetla zdjęcia oto link:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa1e8281173bbe9a.html

Link to comment
Share on other sites

Lotki w RWD 5 powinny być na końcu płata. Co prawda nie budowałem tego modelu, ale serwa umieściłbym tak by popychacz był po środku lotki (albo jeśli lotka nie będzie miała tej samej szerokości na całej długości, to trochę bliżej kadłuba, żeby obciążenie orczyka na lotce było mniej więcej równe na obie strony).

Pewnie jeszcze zajrzy tu ktoś kto ma tą konstrukcję dobrze obcykaną i się wypowie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.