Skocz do zawartości

Easy Glider Pro - Zanik sygnału


Malker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jako, że mam futabę i hiteca ale nei mam jeszcze jednego odbiornika to wziąłem Optic 6 do którego miałem odbiornik.

Mówie: Nadajnik sprawny (zapomniałem o jednej rzeczy.. ale o tym za chwilę) odbiornik mam no to przełoże zaprogramuję i w górę :)

Zrobiłem jak myślałem, 1 lot wykonałem ale jakiś taki dziwny... no ale myślałem, że to wina wiatru (był dość spory) więc zwinąłem model i latałem innym.

Przyszedł dzisiejszy dzień, zapakowałem EGP i na lotnisko.

Sprawdzanie sterów, gaz max i w górę. Zdążyłem wzbić się na jakieś 5m po czym nadajnik przestał nadawać a model na pełnym gazie pionowo w ziemie.

Teraz napiszę o tym co przypomniało mi się po kraksie a mianowicie gdy składałem Yak'a (temat jest w stosownym dziale :) ) zdarzyło się tak, że zanikał sygnał na jakieś 10sekund lub więcej po czym wracał i myślę, że to wina modułu który no ... zbyt ciasno nie wchodzi a był wyjmowany kilka razy (piszę, że zbyt ciasno nie wchodzi w porównaniu do Futaby gdzie żeby wyjąć moduł trzeba się nieźle na siłować - i dobrze ;) TFU TFU TFU... :P)

Pewnie zaraz będą głoski - zanik sygnału na drążkach ;) Ale jeśli ktoś nie wieży w to co piszę to niech sobaczy temat w dziale aparatur który był założony kilka miesięcy temu i opisywany był problem z zanikiem sygnału.

Nie wiem czy mają to wszystkie nadajniki Optica lecz do serwisu nie mam zamiaru oddawać bo gwarancja już się skończyła a nie jest mi ten nadajnik potrzebny.

Cieszę się tylko z tego, że kraksa mocna nie była (dobrze, że stało się to prawie koło mnie a nie gdzieś nad hangarami lub pasem startowym samolotów 1:1 no ale cóż... poszły 2 serwa nic poza tym :)

Fotki nie ma bo każdy może sobie wyobrazić ułamany dziób do miejsca plastikowej wręgi silnika (posiadacze EGP wiedzą o czym piszę).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojego Optica nie narzekam, moduł siedzi ciasno i nic nie wypada. Stawiałbym na raczej nieodpowiednie obchodzenie się z modułem przy wyjmowaniu. Jak ktoś robi to delikatnie to w sumie nic nie może się stać. A może to występuje tylko w tych nowszych Opticach? :roll: Ja swojego mam prawie 6 lat i nie narzekam.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Ja swój zakupiłem chyba w 2008 roku jakoś w czerwcu.

Już w styczniu pojawił się ten problem :/ a w kwestii wyjmowania modułu to raczej staram się to robić delikatnie i nie ma mowy żeby coś się poluzowało przez to. W końcu ten nadajnik to nie jest nadajnik za kilka złotych i nie może wytrzymywać kilka miesięcy a MUSI wytrzymać kilka sezonów.

Nie chcę poniżać posiadaczy Optica lub innych nadajników Hitec'a ale ja już się 2x naciąłem i już więcej nie chce mieć do czynienia z Hitec (oprócz serw które zasługują na dobrą opinię).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.